Pogrzeb Ewy Tylman. Pochowano ją w Koninie

• Dziś w Koninie odbył się pogrzeb Ewy Tylman• Ceremonia rozpoczęła się o 11

Ewa Tylman spoczęła na cmentarzu przy ul. Staromorzysławskiej w Koninie. Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się o godz. 11 w Kościele św. Wojciecha - podaje TVN24.

Co stało się z Ewą Tylman?

26-letnia Ewa Tylman zaginęła w Poznaniu w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku. Wracała po imprezie do domu, odprowadzał ją Adam Z. Po raz ostatni Tylman była widziana ok. godziny 3.20 w okolicach ul. Mostowej, przed mostem Rocha. Dno i nabrzeża Warty były wielokrotnie przeszukiwane z użyciem specjalistycznego sprzętu.

Zwłoki odnalezione w Warcie

25 lipca w Warcie, w niewielkiej miejscowości w powiecie poznańskim odnaleziono ciało młodej kobiety. Rysopis i ubiór odpowiadały zaginionej w zeszłym roku Ewie Tylman. Przy ciele znajdował się też dokument z nazwiskiem zaginionej. Policja nie chciała jednak wydawać ostatecznych sądów bez przeprowadzenia badań genetycznych.

Zarzuty dla Adama Z.

Prokuratura jeszcze przed trafieniem na zwłoki kobiety postawiła Adamowi Z. zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym (sprawca nie chciał pozbawić ofiary życia, ale godził się na jej śmierć - np. nie udzielił jej pomocy), do czego ten się nie przyznał. Grozi mu kara do 25 lat więzienia lub dożywocie.