"Nigdy w Afryce nie byłem tak bardzo w Polsce". Hołownia w Burkina Faso, pokazuje TE zdjęcia

• Dziennikarz Szymon Hołownia dzieli się wrażeniami z wyjazdu do Burkina Faso• W stolicy tego kraju zauważył m.in. chłopca w koszulce Błaszczykowskiego• "Jeszcze chyba nigdy będąc w Afryce nie byłem tak bardzo w Polsce" - napisał

Popularny dziennikarz i publicysta przebywa obecnie w Burkina Faso. Podróż związana jest z inicjatywą Dobrej Fabryki, fundacji - jak piszą o niej pomysłodawcy - "produkującej dobro w tych zakątkach świata, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, zdrowie, radość i życie".

Na swoim profilu na Facebooku Szymon Hołownia publikuje regularnie zdjęcia ze swoich wyjazdów. "Dziesięć ubogich rodzin z megabiednej północy Burkina Faso dostało dziś oficjalnie od Dobrej Fabryki tonę kukurydzy i czterdzieści zwierzaków" - napisał wczoraj:

Mniej więcej w tym samym czasie publicysta wstawił też dwie inne fotografie. Na jednej z nich widać czarnoskórego nastolatka w koszulce Borussii Dortmund z napisem "Błaszczykowski" na plecach. 

Na drugim zdjęciu uchwycił natomiast zatłoczoną ulicę Ouagadougou (pol.: Wagadugu - red.), mężczyzn na motocyklach, a w tle... szambiarkę z wyraźnym napisem: "Usługi komunalne".

"Jeszcze chyba nigdy będąc w Afryce nie byłem tak bardzo w Polsce" - napisał Hołownia, komentując oba zdjęcia. 

Więcej o: