Pijana 43-latka szalała autem po cmentarzu. Trafi przed sąd

• Policjanci z Białegostoku zatrzymali pijaną kobietę kierującą bmw• 43-latka uszkodziła kilka nagrobków na cmentarzu w Choroszczy• Kobieta straciła prawo jazdy, będzie odpowiadać przed sądem

Białostoccy policjanci zatrzymali na jednym z miejskich skrzyżowań nietrzeźwą 43-latkę - informuje policja w komunikacie na stronie podlaska.policja.gov.pl. Kobieta siedziała w aucie zaparkowanym tuż przed sygnalizatorem świetlnym do skrętu w lewo. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że kobieta piła wcześniej alkohol. Potwierdziło to badanie alkomatem - miała w organizmie promil alkoholu.

Auto, którym kierowała, miało uszkodzone przedni zderzak, zbite lewe lusterko, brakowało przedniej tablicy rejestracyjnej. Kobieta nie chciała powiedzieć, w jaki sposób doszło do widocznych uszkodzeń w jej samochodzie. Podczas dalszych czynności była agresywna, używała wulgarnych słów. Trafiła do izby wytrzeźwień.

Jak się potem okazało, kilka minut przed spotkaniem z policją 43-latka uszkodziła swoim autem kilka pomników na terenie cmentarza w Choroszczy. Kobieta straciła już prawo jazdy, teraz stanie przed sądem.

Zobacz także: Czy alkohol rzeczywiście rozgrzewa?

Więcej o: