Panu Adrianowi skradziono pompę insulinową za 10 tys. zł. "Gdyby ktoś wiedział..."

• W pociągu linii Warszawa-Otwock ukradziono pompę insulinową• Do kradzież doszło w niedzielę, pompa ma wartość ok. 10 tys. zł• Właściciel pompy, pan Adrian, choruje na cukrzycę od 10 lat

29-letni pan Adrian z Mazowsza od 10 lat choruje na cukrzycę. W codziennym funkcjonowaniu pomagała mu pompa insulinowa, która dostarcza insulinę do organizmu. Pomagała, bo stała się przedmiotem kradzieży.

Pan Adrian jechał w niedzielę rano pociągiem Kolei Mazowieckich na trasie Warszawa-Otwock. Przysnął. W Międzylesiu zorientował się, że pompa insulinowa została skradziona. Złodziej przeciął wężyk, przez który płynie insulina. 

- Spanikowałem. Od razu pojechałem do szpitala. Lekarze przepisali mi zastrzyki, muszę je przyjmować teraz przed każdym posiłkiem - mówi pan Adrian. Brak pompy insulinowej to dla niego spore utrudnienie.

Pompa z napisem "Accu Chek Spirit Combo" służyła panu Adrianowi od trzech lat. Mogła służyć przez kolejnych kilka. Jeśli się nie odnajdzie, będzie musiał kupić nową, a to koszt co najmniej kilku tysięcy złotych.

mat. producenta

Sprawa została zgłoszona na policję, a numery skradzionego urządzenia podane producentowi - gdyby nowy właściciel zwrócił się np. do serwisu, sprzęt szybko zostałby zidentyfikowany.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje o skradzionej pompie, proszone są o kontakt z komisariatem policji Warszawa-Wawer pod nr telefonu 22 603 23 01.

Zobacz także: Cukrzyca u dziecka

Więcej o: