Uczestniczki Powstania nie stać na prąd i gaz. Poprosiła o pomoc w pięknym liście. RWE odpowiedziała

Uczestniczka PW poprosiła RWE o pomoc w uregulowaniu rachunku
List pani Sabiny opublikował na Facebooku Przemysław Pawlak
RWE poinformowało, że dług pani Sabiny zostanie umorzony

- Mam 90 lat, moja miesięczna emerytura wynosi 960 zł. Przeżyłam w Warszawie Powstanie na Powiślu. Gotowałam posiłki Powstańcom, opatrywałam rany, a dziś w rocznicę wybuchu Powstania muszę uważać na siebie, żeby nie dostać wylewu, gdy otwieram kopertę z rachunkiem za prąd i gaz – pisze w liście opublikowanym w poniedziałek na Facebooku Pani Sabina.

List podyktowała Przemysławowi Pawlakowi, który umieścił go 1 sierpnia na swoim profilu.

Kobieta zwróciła się z prośbą do firmy RWE o umorzenie części lub rozłożenie na raty niedopłaty w wysokości 1269,84 zł.

Kilka godzin później firma odpowiedziała na apel pani Sabiny. - Dług zostanie umorzony - poinformowano na oficjalnym fanpage'u. Dokumenty potrzebne do umorzenia długu mają zostać dostarczone pani Sabinie osobiście.

Zobacz także: Tak Warszawa uczciła rocznicę Powstania Warszawskiego

Więcej o:
Komentarze (169)
Uczestniczki Powstania nie stać na prąd i gaz. Poprosiła o pomoc w pięknym liście. RWE odpowiedziała
Zaloguj się
 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 31 razy 21

  A za chwilę Pani Sabina otrzyma wezwanie z urzędu skarbowego z wyliczonym domiarem od zysku...

 • yeah_bunny

  Oceniono 52 razy 16

  to jest ta "wielka spuscizna" Lecha Kaczynskiego. Muzeum nie zaplaci rachunków, nie zaopiekuje się, nie pomoże w codziennym życiu ale za to jest swietnym haslem propagandowym, prawda Jarosławie "zaspalem" Kaczyński?

 • 31.februarius

  Oceniono 18 razy 12

  Lans "W" trwa!

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 38 razy 12

  Nie wszyscy mają tak niskie renty i emertytury. Agent Tomek co prawda nie walczył w powstaniu warszawskim i nie atakował PASTy, ale dzielnie walczył z Beatą i atakował (z powodzeniem) jej dudę, więc emerytura sześć tysięcy w wieku trzydziestu kilku lat się należy.

 • art_102

  Oceniono 16 razy 10

  To jest Polska właśnie!
  Kilkadziesiąt mln lekką reką wydają na coś, co ma być obchodami rocznicowymi Powstania Warszawskiego , a tak naprawdę pis, Duda, Szydło, Maciarewicz prowadzą jakąś własną kampanię polityczno-dyktatorsko-smioleńską traktując powstańców tylko jako pretekst do kolejnej manifestacji władzy, a zyjących "załatwiając" zaledwie medalami , gdy tymczasem ta garstka ocalałych , zyjących bohaterów czasami żyje na granicy ubóstwa.
  Miło, ze anulowano Pani Sabinie dług w opłatach, ale przy emeryturze 960 zł za chwilę uzbiera jej się kolejny.
  Drodzy rządzący pisowcy, drogi niby prezydencie wszystkich Polaków, może zamiast umorzenia długu, ktoś by pomyślał o godziwych emeryturach dla tej pozostałej garstki bohaterów!
  To kompromitacja, żeby z jednej strony fetować czyjeś święto, a z drugiej kompletnie nie interesować się ich losem. Chyba że to tylko święto poległych, a wylącznymi gwiazdami wy jesteście..., czego nawet nie ukrywacie przepychając się o palmę pierwszeństwa w zaistnieniu na imprezie.
  Jako płatnik podatków, zgadzam się, a nawet życze sobie dodatkowej emerytury kombatanckiej, czy jak ją nazwiecie dla pozostalych przy życiu powstańców, i proszę o takie zobowiązanie i szybkie załatwienie sprawy, bo to dość wiekowi ludzie, niech się zdążą nacieszyć lepszym życiem....

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 17 razy 9

  Ale UBecja emerytury ma po 5000 zł.
  Polska, mieszkam w Polsce aaaaaaauuuuuuuaaaaaa

 • zd46

  Oceniono 7 razy 7

  Zb.Romaszewskiemu, bo był na zdjęciach z Kaczynskim, sad za areszty RYPNAL 240 000 zl odszkodowania !!!! W czasach od "okrągłego stolu" do śmierci zyl bardzo dobrze "wyplakujac rozne stanowiska" dla siebie i gromadząc dobra !!!! Zona w kapitule orderow i kancelarii prezydenckiej Lecha, corka dyrektorem TV Bielsat, IM BYK SIE CIELIL, tylko nie POWSTANCOM !!!! Oni brnęli w dlugi a Romaszewscy i inni plawili się w DOBROBYCIE !!!!!

 • valla

  Oceniono 6 razy 6

  no tak - a warszawiacy piosenki spiewaja :)
  medale wreczaja - a powstancy jak I kazdy emeryt - kolejki do lekarza, niskie emerytury....
  o ladna polske walczyli :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX