KRRiT nałożyła karę na Polskie Radio. Decyzja po skardze słuchacza

• Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę na Polskie Radio• PR musi zapłacić 25 tysięcy złotych za przerwanie audycji reklamami• Chodzi o audycję w Programie Pierwszym wyemitowaną 20 marca

25 tysięcy złotych - taką karę nałożyła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na Polskie Radio. Powodem jest przerwanie reklamami "Koncertu życzeń" w radiowej Jedynce, do czego doszło 20 marca. Było to niezgodne z ustawą o radiofonii i telewizji - publicznej telewizji i radiu nie wolno przerywać programów reklamami, chyba, że dotyczy to np. transmisji zawodów sportowych lub innych wydarzeń zawierających przerwy.

KRRiT przyjrzała się sprawie po skardze od jednego ze słuchaczy. Polskie Radio tłumaczyło, że "zaistniała sytuacja była skutkiem błędu". W radiu zarządzono kontrolę wszystkich pasm reklamowych. Przedstawiciele PR argumentowali też, że wpłynęła w tej sprawie tylko jedna skarga i do tego napisana w "obraźliwym tonie".

Rada nie zdecydowała się jednak uwzględnić argumentów Polskiego Radia. Maksymalna wysokość kary, jaka mogła zostać nałożona, to 556 650 tys. zł. Ostatecznie KRRiT zdecydowała się na 25 tys. zł.

Zobacz także: Kwiatkowski: Media publiczne padły ofiarą IV RP 

Więcej o: