"wSieci": Ekipa PiS na celowniku. Opozycjonista twierdzi, że... "mogą nawet zabijać"

• Jegliński: Rzucą wszystkie siły, by powstrzymać zmiany. Mogą nawet zabijać• "Wiele sił na świecie nie może się pogodzić z tym, co wydarzyło się u nas"• W nowym numerze tygodnika "wSieci" wywiad z opozycjonistą

„Rzucą wszystkie siły, by powstrzymać zmiany. Mogą nawet zabijać” - straszy okładka nowego numeru tygodnika "wSieci". To słowa Piotra Jeglińskiego, z którym wywiad znajdziemy w środku.

"Tylko w tygodniku 'wSieci' legendarny opozycjonista Piotr Jegliński ostrzega, że ekipa PiS jest na celowniku!" - można przeczytać na facebookowym profilu czasopisma. "'Wiele sił na świecie nie może się pogodzić z tym, co wydarzyło się u nas w zeszłym roku. Agresja będzie narastała, i to na wielu poziomach' - mówi Jegliński w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi".

Piotr Jegliński to publicysta, w czasach PRL działał w opozycji. Współtworzył siatkę kurierską przemycającą zakazane przez władze publikacje. Miał zostać zlikwidowany w ramach nieudanej akcji MSW o kryptonimie „Reszka”. Prokuratura postawiła mu wtedy zarzut szpiegostwa. W 2013 Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce”.

ZOBACZ TEŻ KSIĄŻKĘ: "Czas Kaczyńskiego. Polityka jako wieczny konflikt" >>