Wymarzony syn Hitlera na zdjęciu rzecznika ONR. A tłumaczenie? Jeszcze straszniejsze...

Na kontrowersyjne zdjęcie z Facebooka rzecznika ONR zwrócił uwagę dziennikarz Michał Majewski. Młody narodowiec próbował się tłumaczyć.

- Czy Degrelle, fanatyczny hitlerowiec, był do niedawna w tle pańskiego FB czy to fejk? - zapytał na Twitterze Tomasza Kalinowskiego, rzecznika ONR, dziennikarz Michał Majewski. Obecnie Kalinowski ma już na Facebooku ustawione inne zdjęcie w tle. Teraz próbował się tłumaczyć. - Zdjęcie było wstawione wraz z cytatem: "Błądził jak ludzie wielcy, łachudry nie błądzą" - odpisał.

Na tym się jednak nie skończyło. - SS-mana pan se wklejasz? Ulubionego żołnierza Hitlera? I marsz powstańczy organizujesz? (ONR organizuje 1 sierpnia przemarsz ulicami stolicy z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego - przyp. red.) Gdzie cytat? - dopytywał Majewski.

- A widzi Pan tam sztandar SS? Jest Christsus Rex (Chrystus Król, faszystowskie i ultrakatolickie ugrupowanie polityczne w Belgii - przyp. red.). Ten wątek życiorysu L.D.szanuje,tylko ten - brnął Kalinowski.

- Wklei se pan Hitlera z lat 20 w tło. Obiecujący młody pejzażysta - odpowiedział dosadnie dziennikarz.

Wymarzony syn Hitlera

Léon Degrelle to belgijski zwolennik faszyzmu i nazizmu, który dobrowolnie walczył na froncie wschodnim, pod koniec jako oficer Waffen-SS. Adolf Hitler miał powiedzieć o nim, że chciałby mieć takiego syna.

W Belgii Degrelle został skazany za kolaborację na karę śmierci, ale zbiegł do Hiszpanii, gdzie żył pod opieką Franco. Zmarł w 1994 r.

Więcej o: