Rodzice chcieli zapisać dzieci do żłobka. Koczowali przed budynkiem całą noc

• Rodzice spędzili noc przed żłobkiem w Strzelcach Opolskich
• W piątek rano rozpoczęła się rekrutacja dzieci do placówki
• Jednym z kryteriów branych pod uwagę była kolejność zgłoszeń

Rodzice maluchów ze Strzelec Opolskich noc z czwartku na piątek spędzili pod miejscowym żłobkiem - informuje "Nowa Trybuna Opolska". Wolnych miejsc w żłobku jest zaledwie 27, chętnych - o wiele więcej.

Obowiązywała zasada "kto pierwszy, ten lepszy", bo przy rekrutacji dyrekcja żłobka brała także pod uwagę kolejność zgłoszeń, jeśli np. zgłasza się kilka rodzin będących w takiej samej sytuacji życiowej. Pierwsze osoby pojawiały się przed żłobkiem w czwartek po południu, w nocy było ich już ponad 30.

Problemy z miejscami w żłobku wynikają z cofnięcia reformy oświaty. 6-latki nie zwolniły miejsc dla 3-latków w przedszkolach, stąd sporo 3-latki pozostały rok dłużej w żłobkach blokując miejsce dla kolejnych dzieci.

Zobacz także: Min. Zalewska o "dramatach polskiej edukacji" 

Więcej o:
Komentarze (29)
Rodzice chcieli zapisać dzieci do żłobka. Koczowali przed budynkiem całą noc
Zaloguj się
 • Dariusz Koszkul

  Oceniono 9 razy 9

  ale jak to. przeciez pinc set plus miał wszystko załatwić. no ale pieniadzmi na budowe przedszkoli, żłobków, darmowymi posilkami w szkolach nie wygrało by się wyborów. a za pieniadze nawet ksiadz sie pomodli-jak mawiają.

 • lepiejjuzbylo

  Oceniono 9 razy 7

  I znowu straszny problem.
  A może by tak cofnąć się do Polski Ludowej i skorzystać z jej doświadczeń ? Wtedy wszystkie dzieci miały zapewniony żłobek.
  No, ale wtedy nie płacono haraczu Watykańczykom !

 • 2.joana

  Oceniono 11 razy 7

  Rodzice, wytłumaczcie dwu-,trzylatkowi,"zie to psiśła dobla źmiana" i w takiej rzeczywistości, przyjdzie wam, kochane dzieci na razie żyć! Może dożyjecie lepszych czasów.....

 • ociectadeusz

  Oceniono 6 razy 6

  Należy tworzyć żłobki i w ten sposób tworzyć miejsca pracy !
  A nie paść okupantów watykańskich, panowie samorządowcy !

 • dancio.k

  Oceniono 14 razy 6

  przecież dostali 500+, mogą więc posłać dzieci do prywatnych żłobków

 • nek-ko

  Oceniono 4 razy 4

  Historia kołem się toczy - kiedy 6 lat temu będąc w 6 miesiącu ciąży zapisywałam (nieurodzone jeszcze) dziecko do żłobka, usłyszałam, że to za późno, trzeba było wcześniej pomyśleć. Na 70 tys. miasto działał 1 żłobek, z czego dla dzieci poniżej roku było... 7 miejsc. Trzy lata później do przedszkola mój trzylatek też się nie dostał, bo nie byłam samotną matką... Natomiast kiedy 6-latki poszły do szkoły, przedszkola błagały wręcz o zapisanie do nich dzieci - brały nawet dwulatki w pieluchach. Teraz tworzą dodatkowe grupy...

 • tojaaaa

  Oceniono 5 razy 3

  Polityka prorodzinna tego kraju od wielu lat jest porażająca. Jak powiedział Balcerowicz, dzieci są prywatną sprawą rodziny a nie państwa. No i efekty widać- ujemny przyrost naturalny. Ludzie koczują po nocach, żeby zapisać dziecko do żłobka a jak się komuś nie uda to płać 1300 złotych miesięcznie.

 • sandiii

  Oceniono 1 raz 1

  pierwszeństwo do żłobka powinny mieć dzieci których oboje rodzice pracują, na drugim miejscu ci gdzie jeden rodzic pracuje. Na OSTATNIM miejscu powinny być dzieci bezrobotnych (i tak siedzą w domu). Samotne matki/ojcowie pierwszeństwo tylko wtedy gdy pracują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX