Ujmujące przesłanie papieża Franciszka w obozie Auschwitz. Te słowa pozostawił księdze pamiątkowej

• Papież odwiedził dziś były niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
• "Panie, przebacz tyle okrucieństwa!" - napisał w księdze pamiątkowej
• Franciszek nie wygłosił przemówienia. Wizyta przebiegła w zupełnej ciszy

"Panie, miej litość nad Twoim ludem! Panie, przebacz tyle okrucieństwa!" - takie słowa zamieścił w księdze pamiątkowej byłego obozu koncentracyjnego w Auschwitz papież Franciszek. Ojciec Święty już wcześniej zapowiedział, że w czasie wizyty nie wygłosi żadnego przemówienia. - Chciałbym pojechać do Auschwitz, do tego miejsca grozy bez przemówień, bez wielu osób, tylko z tymi nielicznymi niezbędnymi - mówił jeszcze w czerwcu.

Papież Franciszek prawie nigdy nie milczy. Tutaj poruszenie wzięło górę: Zobacz zdjęcia z wizyty papieża w Auschwitz-Birkenau

Dowiedz się więcej:

ŚDM - program wizyty papieża Franciszka 29 lipca

W piątek 29 lipca głównym punktem będzie wizyta Franciszka w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Po południu tego dnia papież uda się do szpitala dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu i spotka z chorymi dziećmi i ich rodzicami.

ŚDM - program wizyty papieża Franciszka 30 lipca

Sobota 30 lipca to dzień wizyty w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Tego dnia będzie też spowiadał młodzież, odprawi mszę św. w Sanktuarium Jana Pawła II wraz z polskim duchowieństwem. Wieczorem przejedzie na Campus Misericordiae w Brzegach, gdzie odbędzie się czuwanie modlitewne w ramach ŚDM.

Więcej o:
Komentarze (56)
Ujmujące przesłanie papieża Franciszka w obozie Auschwitz. Te słowa pozostawił księdze pamiątkowej
Zaloguj się
 • zd46

  Oceniono 16 razy 6

  Ciesze się, ze Papiez w Brzezince, TAK POSTAPIL JAK OBIECYWAL w czerwcu !!! Chcial sam przezywac, jako glowa kosciola katolickiego ale bez pseudowierzacego rzadu dyletantow. Papiez mowil, ze chce być w gronie wylacznie ludzi niezbednych, chcial się modlic !!!! Przedstawiciele PiS nierzadu byli TAM LUDZMI WYJATKOWO ZBEDNYMI i NIEPOTRZEBNYMI. Z zaplanowanego przez PiS prywatnego swieta partyjnego WYSZLA KICHA !!!!

 • internauta2013

  Oceniono 7 razy 5

  Pani premier już dzisiaj dwa razy witała i całowała Papierza, a do końca dnia jeszcze Prokocim, Błonia i nie wiadomo co jeszcze. Mina Ojca Św. w Brzezince wszystko chyba mówi, podobnie jak jej słowa: "I tak każdy będzie po swojemu będzie interpretował słowa Papierza."

 • lk10

  Oceniono 15 razy 5

  No i co w tym wszystkim jest ujmującego albo nadzwyczajnego?? po prostu papież zachowuję się tam przyzwoicie! Warto zachowywać się przyzwoicie - wszędzie! A nasi rządzący nawet tam nie potrafią zachować się przyzwoicie - wstyd patrzeć na ten ogrom obłudy polskiego KK i polskich władz.

 • cichwoda

  Oceniono 2 razy 2

  "Panie, miej litość nad Twoim ludem! Panie, przebacz tyle okrucieństwa!"
  Madrze, bez odnosnikow, tak na marginesie niektorych szlak jasnisty trafil, panie...

 • blski

  Oceniono 1 raz 1

  Majac ok. 12 lat poklocilem sie z Bogiem i dotychczas nie pogodzilismy sie.
  Powodem bylo jego zachowanie w stosunku do mojej rodziny w poprzedzajacych latach.
  Doszedlem do wniosku, ze albo nasz swiat jest dla niego laboratorium w ktorym zsyla na nas rozne tragedie i obserwuje nasze zachowanie, albo nie jest wszechwiedzacy ani wszechmocny, albo nie interesuje sie naszymi losami.
  To bylo okolo 1955 lata w ktorych konsekwencje Wojny i Okupacji byly nadal basza codziennoscia.
  Mialem szczescie, ze matka byla religijnie tolerancyjna i nie wywierala na mnie presji (ojciec byl do 1945 w wiezieniu, rodzina utrzymywala mnie w niewiedzy i rozlem bedac przekonany, ze zgional na Wojnie lub w Powstaniu co nie bylo niczym niezwyklym wsrod moich rowiesnikow)

 • rabbi.rozencwajg

  Oceniono 5 razy 1

  Pan papiez zbiera punkty w konkursie na najpopularniejszego celebryte miesiaca, ale za szopke placi jak zwykle polski podatnik, nawet ateista.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX