Wzruszająca chwila: papież Franciszek błogosławi dziecko z samochodu [WIDEO]

• Papież podczas wizyty w Krakowie pobłogosławił podane mu dziecko• Franciszek jechał samochodem z lotniska w Balicach, pozdrawiały go tłumy• Papież przebywa w Krakowie na Światowych Dniach Młodzieży

Papież Franciszek pobłogosławił 14-miesięczne dziecko, które z tłumu podali mu oficerowie z BOR. Mała Ola stała wraz z mamą przy barierce wśród setek wiernych, którzy przyszli na lotnisko w Balicach powitać głowę Kościoła Katolickiego. - Była chyba najmłodszą osobą, która go witała - powiedziała pani Barbara TVN24. - Wierzymy, że pan Bóg będzie zawsze w jej życiu obecny. Rzeczywistość przerosła oczekiwania - podkreśliła szczęśliwa mama.

Co to są Światowe Dni Młodzieży?

To spotkania młodych katolików. Odbywają się co dwa-trzy lata. Są to spotkania z papieżem, w formie festiwalu religijnego. Ich pomysłodawcą był Jan Paweł II. Pierwsze odbyły się w 1985 roku w Rzymie i zgromadziły około 300 tysięcy osób. Ostatnie – w 2013 roku w Rio de Janeiro, gdzie zgromadziło się 3,7 mln osób. ŚDM w Polsce potrwają od 26 do 31 lipca.

Kiedy papież Franciszek będzie w Polsce?

Od 27 do 31 lipca. Weźmie udział w głównych wydarzeniach ŚDM, odwiedzi sanktuarium na Jasnej Górze oraz obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

ŚDM - program wizyty papieża Franciszka 27 lipca

Papież wylądował na lotnisku Balice pod Krakowem 27 lipca około godz. 16. Następnie na Wawelu spotkał się z prezydentem RP, władzami państwowymi i biskupami. Tego samego dnia wieczorem pojawi się w Oknie Papieskim przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie.