Zaatakował policjanta i groził mu śmiercią. Nie wiedział, że podskakuje wicemistrzowi Polski w wyciskaniu...

• Mieszkaniec Katowic groził śmiercią funkcjonariuszowi i jego rodzinie• 45-latek zaatakował policjanta w czasie obchodu przy ul. Wincentego Pola• Dzielnicowy błyskawicznie obezwładnił mężczyznę i zaprowadził na komisariat

Podczas obchodu dzielnicowy z Katowic zauważył mężczyznę, który pił alkohol w miejscu publicznym. Gdy funkcjonariusz chciał wyegzekwować prawo, został uderzony w klatkę piersiową.

Posypały się przekleństwa i groźby śmierci skierowane wobec policjanta i jego rodziny. Na szczęście ta niesubordynacja nie trwała długo. Funkcjonariusz błyskawicznie obezwładnił awanturnika i zaprowadził go na komisariat.

Tam 45-letniemu mężczyźnie postawiono zarzuty. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, grożenie mu i jego rodzinie śmiercią oraz próbę zmuszenia policjanta do zaniechania prawnej czynności służbowej grożą mu trzy lata więzienia.

Dopiero podczas przesłuchania do 45-latka dotarło, że w staciu z policjantem nie miał żadnych szans. St.asp. Krzysztof Banaś to aktualny wicemistrz Polski służb mundurowych w wycisklaniu sztangi leżąc. Swój tytuł w kategorii do 125 kilogramów i z wynikiem 220 kilogramów zdobył w kwietniu w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku

Tak swojego funkcjonariusza chwalą policjanci z Komendy Miejskiej w Katowicach.

Zobacz też: Właśnie tak powinni zachowywać się policjanci z powołaniem:

Więcej o: