W Sejmie usłyszała "Niezła z ciebie dupeczka". Efekt? Fala chamstwa i seksizmu na profilu posłanki

Mężowie, ojcowie, uczniowie, polskie flagi na profilach - oto ludzie, którzy publicznie nazywają posłankę Joannę Scheuring-Wielgus "dupeczką".

- Jeden z pierwszych tekstów, jakie usłyszałam w Sejmie na sali posiedzeń, to "niezła z ciebie dupeczka". Byłam zszokowana - powiedziała w niedawnej rozmowie Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Nowoczesnej.

Sądząc po komentarzach pod naszym artykułem, zszokowani i oburzeni byliście też wy, nasi czytelnicy. Podobnie jak powinien być każdy. Tak się jednak nie stało - na profilu posłanki na Facebooku wyznanie przyniosło odwrotny efekt.

W niedzielę zamieściła na Facebooku zdjęcia książek, które zabrała ze sobą w podróż. Pod nim pojawiło się 40 komentarzy, z czego co najmniej kilkanaście to chamskie odzywki, powielające dokładnie to, co chciała napiętnować Scheuring-Wielgus.

Mężczyźni, którzy o posłance piszą "niezła z ciebie dupeczka", to często ojcowie i mężowie. 

Posłankę obraża Tomasz, który na Facebooku ma zdjęcie husarii w biało-czerwonych barwach. Chamski komentarz zamiesza Krzysiek, który na własnym profilu zamieszcza zdjęcia z małym dzieckiem.

Wulgarny komentarz napisał Dariusz, który na zdjęciu profilowym ma logo partii KORWiN, a niedawno udostępniał obrazek ze sloganami przeciwko przyjmowaniu uchodźców. Według obrazka Polska to "najbezpieczniejsze dla kobiet państwo w Europie". Tak samo obraża Marcin, który na Facebooka wrzuca zdjęcia swojej kilkuletniej córeczki. Kolejny autor chamskiego wpisu ma zdjęcie profilowe w biało-czerwonych barwach.

"Zdumiewające, że niektórzy nie wstydzą się pod własnym nazwiskiem wypisywać takie rzeczy. Co na to wasze żony, matki, siostry?" - napisał jeden z nielicznych komentujących, krytykujących chamskie wpisy.