Dziennikarz pyta Błaszczaka o zatrzymanego w Łodzi Irakijczyka, a on... znów atakuje PO

• Mariusz Błaszczak mówił w radiowej Jedynce o zatrzymanym Irakijczyku
• Błaszczak oceniał stan bezpieczeństwa w Polsce, wykluczył zagrożenie
• Szef MON zaatakował PO - mówił o "poprawności politycznej" i "multi-kulti"

Mariusz Błaszczak był we wtorek gościem "Sygnałów dnia" w radiowej Jedynce. Szef MSWiA był pytany o Irakijczyka, którego w zeszłym tygodniu w Łodzi zatrzymały polskie służby - mężczyzna miał przy sobie materiały wybuchowe. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

 - Sprawę rozstrzygnie sąd. Ten człowiek został zatrzymany. Usłyszał zarzut. To dowód na to, że służby działają sprawnie - stwierdził Błaszczak, który nie chciał ujawnić, jakie mężczyzna miał plany i czy chciał dokonać zamachu na Światowych Dniach Młodzieży, jak sugerowały niektóre media.

Jesteśmy wolni od zagrożeń związanych z polityką multi-kulti 

Podczas rozmowy Błaszczak atakował zachodnie państwa za, jak to określił, "królującą tam poprawność polityczną". Skrytykował też poprzedni rząd.

W Polsce nie mamy do czynienia  z tym procesem. Poprzedni rząd kolacji PO-PSL próbował przenieść do Polski to wszystko, co wiązało się z mową nienawiści. Rząd PiS bardzo trzeźwo ocenia sytuację i do tego nie dopuści

- przekonywał minister.

Szef MSWiA stwierdził również, że Polska "jest wolna od zagrożeń związanych z polityką multi-kulti". - To poprzedni rząd zgodził się na przyjęcie tysięcy imigrantów z Bliskiego Wschodu i z płn. Afryki, łamiąc solidarność Grupy Wyszehradzkiej. Rząd PiS odszedł od tej polityki - powiedział Błaszczak. 

O Polsce przy ośmiorniczkach 

Mariusz Błaszczak chwilę później pojawił się w TVP Info. Początkowo mówił o zatrzymanym Irakijczyku, szybko zmienił jednak temat i zaatakował Bronisława Komorowskiego.

Prezydent Komorowski mówił o państwie teoretycznym. Mówił o tym przy ośmiorniczkach, a więc nieoficjalnie, ale tak oceniał państwo polskie. My przywracamy skuteczność działania instytucji państwowych, w tym służb, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo

- ocenił.

Błaszczak został też zapytany o swoją wypowiedź po zamachu w Nicei. Według niego, atak był konsekwencją złej reakcji państw UE po zamachach w Paryżu. - Organizowano marsze, malowano kwiatki na chodnikach - powiedział minister tuż po zamachu.

- Ta wypowiedź była nieco niesmaczna - stwierdził we wtorek prowadzący program "Gość poranka" Adrian Klarenbach.

- No cóż, ktoś może tak to oceniać, ktoś inaczej. Ja odpowiadam za bezpieczeństwo. Trzeba bezwzględnie zadbać o bezpieczeństwo obywateli, a nie ronić łzy - odpowiedział Błaszczak.

 

Więcej o:
Komentarze (253)
Dziennikarz pyta Błaszczaka o zatrzymanego w Łodzi Irakijczyka, a on... znów atakuje PO
Zaloguj się
 • e-komentarz

  Oceniono 73 razy 59

  Kiedyś była taka gierka gdy na każde pytanie odpowiadało się z poważną miną "pomidor" do czasu aż rozmówca się roześmiał. W nowej odmianie gry przedstawiciele 'dobrej zmiany' odpowiadają "wina Tuska" lub w innym wariancie "wina PO". Ciągle przegrywam, nawet tylko obserwując wywiady, śmieję się już po pierwszej odpowiedzi. A jak u was z utrzymaniem poważnej miny?

 • chi-neng

  Oceniono 63 razy 57

  Po prostu wierzyc sie nie chce, ze narod z wlasnej i nie przymuszonej woli wybral jako wladze rzadzace takie bagno, taki prymitywizm, ograniczenie, porazenie amokiem smolenskim, opetanie nienawiscia do bylych wladz.

 • marcela777

  Oceniono 54 razy 48

  u tego gościa występuje kompleks Tuska; po nieudanym seksie też tłumaczy swojej kobiecie, że to wina Tuska

 • 1pirat2

  Oceniono 56 razy 48

  Ten Irakijczyk to chyba prywatny terrorysta Błaszczaka, tak samo jak ten bombiarz z Wrocławia.:-)

 • wpac

  Oceniono 58 razy 48

  Ta miernota sam zorganizuje zamach i go wykryje. Uczą się Pisiorki od Erdogana.

 • pan.szklanka

  Oceniono 54 razy 42

  Błaszczak, gdy się rozpędzi w radości z braku multi-kulti, to i pana Hitlera za Holocaust gotów miło wspomnieć.

 • rajmund.siewierny

  Oceniono 42 razy 36

  No to Mariusz pojechałeś. Wspomnij też o pijaczynie w pałacu, który rozpierniczył tupolewa i 96 osób w drodze na konwencje wyborczą w Smoleńsku ;-) Wódka, Smoleńsk dobra zmiana ;-)))

 • fakiba

  Oceniono 35 razy 33

  Ten Irakijczyk to pewnie na zaproszenie Błaszczaka przyjechał i po otrzymaniu sowitego wynagrodzenia za przysługę wyjedzie , a ustawa terrorystyczna będzie miała uzasadnienie takie jak trzeba

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX