Pod Poznaniem znaleziono ciało kobiety. Nieoficjalnie: To może być zaginiona Ewa Tylman

• W Warcie w okolicach Poznania znaleziono ciało młodej kobiety• Nieoficjalnie: to może być ciało zaginionej w listopadzie Ewy Tylman• Wskazywać miałyby na to m.in. części garderoby i dokument

- W okolicach Poznania odnaleziono ciało młodej kobiety. Rysopis i ubiór odpowiadają zaginionej w zeszłym roku Ewie Tylman - informują reporterzy RMF FM. Ciało odnaleziono w Warcie, w niewielkiej miejscowości w powiecie poznańskim. Policja nie potwierdziła tych informacji oficjalnie, ale - jak powiedział poznańskiej "Gazecie Wyborczej" jeden z funkcjonariuszy, "na 99,9 proc. to Ewa Tylman". Jak się nieoficjalnie dowiedział się portal poznan.wyborcza.pl, przy ciele znajdował się dokument, który mógł należeć do Tylman.

Dowiedz się więcej:

Co stało się z Ewą Tylman?

26-letnia Ewa Tylman zaginęła w Poznaniu w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku. Wracała po imprezie do domu, odprowadzał ją Adam Z. Po raz ostatni Tylman była widziana ok. godziny 3.20 w okolicach ul. Mostowej, przed mostem Rocha. Dno i nabrzeża Warty były wielokrotnie przeszukiwane z użyciem specjalistycznego sprzętu.

Zarzuty dla Adama Z.

Prokuratura uważa, że Ewa Tylman nie żyje i postawiła Adamowi Z. zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym (sprawca nie chciał pozbawić ofiary życia, ale godził się na jej śmierć - np. nie udzielił jej pomocy), do czego ten się nie przyznał. Grozi mu kara do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Więcej o: