Lech Kaczyński w apelu pamięci na obchodach Powstania Warszawskiego. Oto pełna treść

• Kombatanci rozmawiali z szefem MON o treści apelu pamięci • Zostanie on odczytany podczas rocznicy Powstania Warszawskiego• Uzgodnili, że wspomniany zostanie m.in. prezydent Lech Kaczyński

Kombatanci i Ministerstwo Obrony Narodowej uzgodnili treść apelu pamięci, który zostanie odczytany podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. - W tym apelu przypomnimy oprócz powstańców także prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej - powiedział po rozmowach Antoni Macierewicz.

Oto fragment apelu pamięci, w którym wspominani są m.in. prezydent Lech Kaczyński i prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski:

Przywołuję wszystkich, którzy przez dziesiątki powojennych lat nie szczędzili wysiłków, by pamięć o powstańczym zrywie nie uległa zatarciu. Upokarzani i represjonowani przez siły zmierzające do wykorzenienia tradycji niepodległościowej, nie wahali się utrwalać ją i przekazywać kolejnym pokoleniom. 
Przywołuję Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz Czesława Cywińskiego, prezesa Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK - współinicjatorów wielu akcji upamiętniających w kraju i na emigracji niepodległościowy wysiłek Armii Krajowej.
Przywołuję Prezydenta Miasta Stołecznego, później Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Lecha Kaczyńskiego, który stworzył Muzeum Powstania Warszawskiego - wiekopomny znak pamięci i edukacji o Powstaniu.
Wraz z żołnierzami Powstania: gen. Stanisławem Komornickim ps. "Nałęcz" oraz płk. Zbigniewem Dębskim  ps. "Prawdzic" zginęli na służbie Ojczyzny w katastrofie smoleńskiej, a ich dzieło na zawsze stanowić będzie hołd dla bohaterstwa Powstańców Warszawskich.
STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Pełną treść apelu można przeczytać tutaj>>>

Więcej o: