"To dla ciebie, Antoś". Tak Mann na antenie pożegnał kolegę, którego już nie usłyszymy w Trójce

• Antoni Piekut zawiesił swoją współpracę z Programem Trzecim PR• Poinformował o tym Wojciech Mann w niedzielnej audycji w "Trójce"• Piekut razem z Mannem współprowadził "Piosenki bez granic"

- Proszę państwa, zwykle o tej porze pojawia się na antenie w "Piosenkach bez granic" Antoni Piekut - powiedział w połowie niedzielnej audycji Wojciech Mann. Po tym poinformował, że kolejny dziennikarz nie będzie już pojawiał się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

- Z wielkim żalem muszę powiedzieć, że Antek zawiesił swoją obecność w tej audycji na czas nieokreślony. Mam nadzieję, że to się odmieni w przyszłości, miejmy nadzieję przewidywalnej - powiedział Mann. 

- Będzie to luka, ja będę się starał ją wypełnić. Chciałem podziękować Antkowi za te wszystkie tygodnie i lata, kiedy opowiadał o swoich fascynacjach muzycznych i powtarzam: mam nadzieję, że powróci, jeśli nie tu, to może gdzie indziej -stwierdził.

Na koniec Mann zadedykował Piekutowi piosenkę. - To dla ciebie Antoś - powiedział.

 

Całej audycji można posłuchać tutaj>>>

Piekut od kilkudziesięciu lat był związany z Polskim Radiem, gdzie prowadził programy w programach Drugim i Trzecim. 

Jak podaje branżowy portal wirtualnemedia.pl, w odpowiedzi na pytanie o powody swojej decyzji, Piekut odpisał jedynie "bez komentarza". 

To kolejny raz w ostatnim czasie, kiedy dziennikarz odchodzi z Polskiego Radia. W zeszłym tygodniu o powodach swojej decyzji w poruszającym liście pisała Masza Makarowa, dziennikarka redakcji rosyjskiej PR.