Radiowa Jedynka najgorzej w historii. Eksperci bez złudzeń: nachalna i prymitywna tuba

• Program 1 PR odnotowuje najniższe wyniki słuchalności w historii• Od stycznia dyrektorem Jedynki jest dziennikarz Rafał Porzeziński• Ekspert: Jedynka stała się główną anteną rządową, państwową

Słuchalność radiowej Jedynki od kilku miesięcy spada. Jak wynika z ostatniego badania Radio Track Millward Brown przygotowanego dla portalu Wirtualnemedia.pl, udział Programu 1 pod względem słuchania w II kwartale 2016 r. wyniósł 8 proc. To najniższy wynik stacji w historii badań słuchalności.

Od stycznia anteną kieruje Rafał Porzeziński, wcześniej związany m.in. z Radiem ZET, Radiem Plus czy Radiem Warszawa. W TV Republika prowadzi program "12-ty Krok" o tematyce uzależnień.

"Jedynka poddana walcowi prawdziwej dobrej zmiany"

- Pomysł odpolitycznienia legł w gruzy i teraz Jedynka stała się główną anteną rządową, państwową - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl medioznawca prof. Wiesław Godzic.

- Zgadzam się z tym, że Jedynce ciężko jest w dobie panoszącego się konsumpcjonizmu. To, co trzeba zrobić, to walczyć przy pomocy wysokiej jakości swoich audycji. Stworzyć pozytywny snobizm na słuchanie tej anteny. Znaleźć i pozyskać przede wszystkim świetnych artystów. Ale nie z jednej opcji, ani nie liczyć kto, jakie ma poglądy - zaznacza ekspert.

Zmiany w Jedynce krytykuje także Kamil Dąbrowa, który kierował radiem w latach 2011-2016.

- Radiowa Jedynka została poddana walcowi prawdziwej „dobrej zmiany”. Najważniejsza antena Polskiego Radia stała się nachalną i prymitywną tubą propagandową rządu, czego można było się zresztą spodziewać. Okazuje się, że „ciemny lud” tego nie kupi - mówi były szef Programu 1 Polskiego Radia.

Jak twierdzi, w Jedynce doszło także do zwalniania kompetentnych dziennikarzy i zastępowania ich ludźmi bez kwalifikacji.

Więcej o: