Po ataku w Monachium MSWiA wydało komunikat o bezpieczeństwie w Polsce

• Po ataku w Monachium polskie MSWiA wydało komunikat
• "Służby monitorują sytuację, obowiązuje stopień alarmowy" - podano
• Środki bezpieczeństwa związane są ze Światowymi Dniami Młodzieży

W Polsce obowiązuje stopień alarmowy, czasowo przywrócono kontrole na granicach między państwami UE - przypomina Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Komunikat wydano w sobotę rano, po piątkowej strzelaninie w centrum handlowym w Monachium, w której zginęło 9 osób. Napastnik popełnił samobójstwo. Środki bezpieczeństwa, o których mowa w komunikacie, nie są jednak związane z atakiem w Niemczech - wprowadzono je ze względu na Światowe Dni Młodzieży.

Dowiedz się więcej:

Pełna treść komunikatu MSWiA

"Informujemy, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, na bieżąco monitorują sytuację w Polsce. Przypominamy, że od 4 lipca przywrócone zostały tymczasowe kontrole na polskich granicach w strefie Schengen. Wprowadzony został również pierwszy stopień alarmowy ALFA, podnoszący czujność służb w zakresie bezpieczeństwa, oraz stopień BRAVO dotyczący cyberprzestrzeni. 7,5 tys. funkcjonariuszy patroluje miejsca skupisk ludzi - dworce kolejowe, lotniska, centra handlowe. Zawieszony został także mały ruch graniczny na granicach z Ukrainą i Obwodem Kaliningradzkim." - napisano w informacji przesłanej do mediów.

Co wydarzyło się w Monachium?

Tuż po godz. 18 w centrum Monachium, w jednym z dużych centrów handlowych, doszło do strzelaniny. Napastnik, którego tożsamość nie jest jeszcze znana, oddał kilkadziesiąt strzałów z pistoletu maszynowego. Bawarskie MSW mówi o trzech ofiarach śmiertelnych. Media podają jednak, że zabitych może być więcej. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Co to są Światowe Dni Młodzieży?

To spotkania młodych katolików. Odbywają się co dwa-trzy lata. Są to spotkania z papieżem, w formie festiwalu religijnego. Pomysłodawcą Dni Młodzieży był Jan Paweł II. Pierwsze odbyły się w 1985 rok w Rzymie i zgromadziły około 300 tysięcy osób. Ostatnie – w 2013 roku w Rio de Janeiro, gdzie zgromadziło się 3,7 mln osób.

 

Więcej o:
Komentarze (171)
Po ataku w Monachium MSWiA wydało komunikat o bezpieczeństwie w Polsce
Zaloguj się
 • sailor20170605

  Oceniono 20 razy 14

  PiSSlamiści dokumentnie rozwalili służby z policją i wojskiem na czele, a teraz bredzą coś o bezpieczeństwie jakby mieli o tym jakieś pojęcie.

 • sailor20170605

  Oceniono 15 razy 11

  Nierząd piSSiaków zabrał Policji całą kasę jaka była możliwa do zabrania na łapówkę 500-. Na chwilę obecną są kłopoty z paliwem do radiowozów, a oni bredzą o bezpieczeństwie!!! Policja terrorystów z buta będzie ganiać.

 • pos3gacz

  Oceniono 23 razy 11

  Błaszczak kretynie - obraza zamierzona - melduję, że powyrzucałem kolorowe kredki i wnukowi również zabrałem, abyś nie miał pretekstu do gadania głupot - my bez kredek się możemy obejść, ale ty bez mózgu już nie.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 24 razy 8

  tak przy okazji - bo tam nie można było napisać

  to co PRAWACY wypisuja w internecie to przechodzi wszelkie normy przyzwoitosci

  niedawno Warzecha o Nicei pieprzył jak potłuczony

  teraz Ziemkiewicz szczeka jak kundel

  czy tam na prawo nie ma już normalnych ludzi???

  i jest pytanie ale PO CO?

 • uthark

  Oceniono 18 razy 8

  W Polsce jest niebezpiecznie. Wystarczy popatrzeć na dane na temat wypadków drogowych...

 • apm1947

  Oceniono 5 razy 5

  Dwie godziny temu spacerowałem w moim miescie po parku, w którym ma sie odbyć spotkanie w ramach ŚDM. Widziałem te tzw "środki bezpieczeństwa" . Kilku policjantów spacerowało po parku, kilku z psami, a kilku z jakimiś krótkimi tyczkami i przeglądali kosze na śmieci i zarośla .W alejkach stoi kilkadziesiąt toalet i umywalek. Gdyby ktoś chciał podłożyć ładunek wybuchowy to ci "specjaliści" nigdy by go nie znaleźli.
  Te :środki bezpieczeństwa" to tzw "pic na wodę"
  Oby tylko nic sie nie stało

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX