Komentarze (424)
Jak udowodnić, że Polacy nie odpowiadają za Jedwabne? Ekspertka TVP potrafi
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • niewypadek

  Oceniono 11 razy 7

  Jest mi bardzo trudno zrozumiec dlaczego ktos moze miec trudnosci z przyznaniem, ze Polacy popelnili zbrodnie w Jedwabnem.
  Czy Polacy to jakis wyjatkowy narod ktory nie popelnia morderstw czy innych zbrodni?
  Nie widze na prawde powodu, zeby miec co do mordu w Jedwabnem jakies watpliwosci. Co to za roznica, ze bylismy okupowani, czy ze Niemcy zachecali do tego rodzaju zachowan. Lud byl ciemny, (z reszta jest do tej pory) Zydow nie lubil ( do tej pory nie lubi nie tylko Zydow ale Rosjan, Niemcow, czarnych, azjatow, Anglikow, Francuzow Meksykanow lub Czechow)
  Jezeli dzis w 21 wieku potrafia ludzie pobic i zmusic do wysiadania z pociagu czlowieka bo ma czarny kolor skory to co dopiero na zabitej dechami wsi w 1939-45 roku?
  Dlaczego ktos mialby watpic w to i jeszcze bardzie dziwi mnie dlaczego ktos chcialby sie upierac przy tym, ze nic sie nie stalo albo, ze to nie byli Polacy?
  Po co? Dlaczego?
  To byli Polacy i basta. Przepraszam w imieniu moich zakompleksionych i otumanionych rodakow wszystkich tych ktorzy poczuli sie dotknieci. Jest mi przykro, ze to co sie stalo w Jedwabnem w ogole mialo miejsce i jest to zbrodnia i nie mam ochoty umniejszac jej wymiaru. Wstyd i hanba tym ludziom ktorzy ja popelnili. Wpis moj dedykuje tym oszolomom, ktorzy jeszcze nie dojrzeli do tego, ze aby choc czesciowo odkupic wine naszych zbrodniczych przodkow trzeba powiedziec zwykle szczere przepraszam. Moze to komus pomoze sie pogodzic chocby czesciowo z tragedia jaka tam sie rozegrala.

 • seviers

  Oceniono 9 razy 7

  Kurkowa wiedźma po "KUL(wii)" - tylko w pisowskiej telewizji, ewentualnie u toruńskiego złodziejaszka, może być "ekspertem"!

 • malgosiazb

  Oceniono 7 razy 7

  No cóż, w sumie bardzo łatwo mieć tytuł doktora a nawet wyższy tytuł w Polsce i nie byc specjalnie bystrym...

 • tad-tad

  Oceniono 6 razy 6

  Jakie to jest podłe , i krótkowzroczne, nikt rozsądny nie mówi o winie państwa Polskiego, mówią o haniebnym czynie ludzi , i tak się dzieje że to byli Polacy, ale nikt nie obarcza tą zbrodnią nas wszystkich, natomiast wypowiedzi antysemitów jak ta Kurek, czy ten ''naukowiec '' z IPN, DAJĄ ARGUMENTY INNYM, ŻE TYLKO PRZYPADEK SPRAWIŁ ŻE TO MORDOWALI TAMCI W JEDWABNYM, ci antysemici pokazują że Polak to antysemita i tchórz, ''broniąc '' tamtych , wystawiają najgorsze świadectwo ogólowi Polaków.

 • zoltar666

  Oceniono 6 razy 6

  dziwi mnie że towarzysze z pisu czy innych prawilnych partii w kraju, tak walczą z prawdą o pogromach Żydów w Polsce. obserwując tzw. prawicowe media np. "jak poznać Żyda", "nasz dziennik" itp stwierdzam że raczej powinni być z tego dumni. powinni podkreślać że mordowaliśmy Żydów aż miło. przecież wy ich nienawidzicie! teraz nagle bawią się w poprawność polityczną, którą zresztą też gardzą. z ich relacji wynika że społeczność Żydowska żyła w Polsce jak pączki w maśle. negują prześladowania i pogromy. a prześladowania były i to nawet 20 lat po wojnie. 1968 rok. poczytajcie sobie jak w PRL-u traktowano wtedy Żydów. daleko zresztą nie trzeba szukać, nawet teraz jest wielu Polaków którzy chętnie zamordowali by Izraelitę, a w najlepszym przypadku wygonili z kraju.

 • pleple.pl

  Oceniono 10 razy 6

  "Nic na ziemiach zajętych przez Niemców nie działo się bez zgody czy inspiracji Niemców"

  Fiu fiu.... A Państwo Podziemne? Dla przykładu...

 • hristomoltisanti

  Oceniono 8 razy 6

  Jarosław Kłamczyński przeskakując płot Stoczni Gdańskiej zmienił bieg historii . Wespół z bratem brawurowo obalił komunizm dokonując zburzenia muru berlińskiego i jednym spojrzeniem zrujnował Związek Radziecki . Myślę , że jeżeli Kim Ir Jaro mówi , swoim czopkom , że w Jedwabnem stodołę zatrzasnął Helmut , a klucz od kłódki wziął Jurgen - to chyba wie co mówi , skoro dokonał tylu bohaterskich czynów . Dlatego czynniku animalny , nie śmiej myśleć inaczej , bo cię piorun porazi !

 • sasquatch-junior

  Oceniono 10 razy 6

  Czyli żołnierze AK to też nie byli Polacy ? A Powstanie Warszawskie rozpoczęli nie Polacy i tysiące ofiar to też nie Polacy. Czemu w takim razie oddajemy im cześć ?

 • sw.stefan

  Oceniono 5 razy 5

  Ta faszystowska rura nadaje się tylko do jednego, do odkręcania kurka z gazem....

 • branja

  Oceniono 7 razy 5

  Już coraz większych idiotów zapraszają do tej tvpis. Bo tylko tacy są skłonni tam przyjść i potwierdzić ich chore teorie...

 • probono1210

  Oceniono 5 razy 5

  Pani Dr Kurek to pewnie UJ albo KUL skonczyla no bo tej pani poglady to wypisz wymaluj poglady kaczej szajki.

 • marrob

  Oceniono 7 razy 5

  Dla tej piz... z tytułem naukowym opowieść mojej matki. Żeby zaspokoić ciekawość doktorantki, osoba o sympatiach endeckich (przedwojenne wychowanie:)) Jest ul.Hoża 9 ( jeśli dobrze pamietam w oficynie mieszkał Stanisław Grochowiak, poeta) , Warszawa, okupacja, nagle na podwórko wbiega stary Żyd. Ucieka. Dozorca, Polak (nie Chińczyk , Niemiec , Anglik itp...) (!) wezwał POLSKICH granatowych policjantów. Ci nie zastanawiając się strzelaja do próbujacego się przedostać przez murowane ogrodzenie Żyda. Ciało zostaje na wiele godzin na murze.... Moja matka sama jest "zniesmaczona" do dzis ta sytuacją. Bo dozorca nic nie zrobił żeby usunąć ciało. No comments, ale tylko dla ludzi inteligentnych, trollom PiSowskim i ich wyborcom dziekuję!!.

 • odowk

  Oceniono 5 razy 5

  to ta pani uważa też, że Ukraińcy nie byli odpowiedzialni za rzeź na Wołyniu w 1943 dlatego, że wtedy nie było Państwa Ukraińskiego?

 • jerzy.n19

  Oceniono 7 razy 5

  A wsadźcie sobie w dudę wasze argumenty, obrońcy niepokalanej niewinności Polaków-katolików.
  W każdym narodzie byli i są, dobrzy ludzie i łajdacy, a kościółkowi niech lepiej siedzą cicho, bo Kościół też miał swój udział w szerzeniu antysemityzmu.
  Przeczytajcie, co przed wojną pisał nawet Maksymilian Kolbe.
  On może to i odkupił. Nie mnie o tym sądzić, co nie znaczy, że Kościół nie miał swojego udziału w oczywistym pobudzaniu nienawiści do narodu "zabójców Chrystusa", z którego i tenże Chrystus się wywodził.

 • najada2

  Oceniono 7 razy 5

  No tak, Polski wtedy właściwie nie bylo, Izrael istniał i miał się świetnie !Szkoda, że pani ekspert nie zauważyła, iż to obywatele polscy dokonali mordu na innych obywatelach tego samego kraju(zgoda, będącego pod okupacja)z powodu swoich uprzedzeń i różnic religijnych.Jako Polka śmiało mogę napisać:przepraszam za Jedwabne, i wszystko to co było wcześniej i potem!W niczym mi to nie uwlacza pomimo tego, że nikt z mojej rodziny w żaden sposób się do tego nie przyczynil-"rozstrzal geograficzny"się kłania.Natomiast uwlaczaja mi ciągle próby zaprzeczania i zwalania winy na kogoś innego.Jestem nauczona, że człowiek honoru ma odwagę odpowiedzieć za swoje czyny-w tym wypadku wystarczy, że naród uzna fakt, iż ma w swoim gronie jednostki niekoniecznie szlachetne-ale jak zwykle u nas okazuje się, że o honorze fajnie się gada, natomiast gorzej jest z jego okazaniem!

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 11 razy 5

  Ciekawe jak dr Kurek wytłumaczy Pacyfikację Małopolski Wschodniej z 1930 roku, czy Akcję Polonizacyjno-Rewindykacyjną z 1938 roku.

  Państwo Polskie wtedy istniało, cerkwie białoruskie i ukraińskie wyburzali ewidentnie Polacy, w tym często oddziały wojskowe, którym rozkazy wydawały władze państwowe. To była wina sanacji, ale sanacja to też Polacy.

 • zuk.w.trawie

  Oceniono 7 razy 5

  "Ekspert" kolejny.

 • shoots

  Oceniono 5 razy 5

  Gdyby rząd przyjął winę swoich obywateli to w przyszłości moglibyśmy mieć sojusznika a nie wroga. Ciekaw jestem co Niemcy czy Ruskie zrobili Kaczyńskiemu ze ich tak nienawidzi, czyżby urodził się wcześniej nic nie wiedząc :)

 • guru133

  Oceniono 11 razy 5

  Ekspertka TVP????? Uchachałem się do rozpuku. Przecież eksperci w TVPiS po objęciu prezesostwa przez Kurskiego do szczętu wyginęli!!!!:))))))

 • jacaja

  Oceniono 8 razy 4

  Oburzamy się, gdy jakiś pismak napisze o 'polskich obozach koncentracyjnych', a pozwalamy na wygłaszanie takich podłości w tv. To (sic!) powinno być karalne. Natychmiast i bezwzględnie - do więzienia i z łopatą w ręku na ulice kopać rowy. Kiedy rączka spuchnie nabierze szacunku do czyjejś śmierci.

 • plastikpiokio

  Oceniono 6 razy 4

  pani paseł panstwa nie było wtedy NIE MA I TERAZ ---udowadnic to pani???? już sam fakt że poseł z taką wiedzą może wystepowac w reżymowej /własnej tv / i gadac bzdety swiadczy o braku jakiegokolwiek organu władzy /panstwa / ktory to kontroluje i koryguje.

 • zd46

  Oceniono 6 razy 4

  A ja chciałbym znac opinie "pierwszej damy", zony trzeciorzędnego czleka pelniacego urząd prezydenta, o Jedwabnem. Co ONA ma do powiedzenia w sprawie pogromu Zydow, swoich pobratymcow? Wszak Jej narodowość to narodowość zydowska-Kornhauser. Proszę się nie bac, jak pani Maria Kaczynska, obelgi mnicha Rydzyka w stylu: "CZAROWNICA", gdzie ma pani twarz?????

 • majomag73

  Oceniono 6 razy 4

  Smolensk ,,festiwal klamst i fantazji,, szczegolnie Maciarewicza i Stankiewicz.

 • realistas

  Oceniono 4 razy 4

  Widocznie narodu też nie było. Tak uczy PiS.

 • tksiazek

  Oceniono 6 razy 4

  Znaczy to nie Polacy wywołali powstanie warszawskie? Przecież Polski wtedy nie było? Mam pytanie. Czy jest możliwość przy okazji nadawania stopnia naukowego przeprowadzać test z wiedzy ogólniej oraz umiejętności logicznego myślenia i wnioskowania? Naprawdę to dobry pomysł...

 • ateistaodurodzenia

  Oceniono 6 razy 4

  Gdy ktoś powie, że ziemie nad Wisłą są polskie i że mieszkają tu Polacy, Żydzi natychmiast protestują. Przypominają, że od tysiąca lat mieszaliśmy się Litwinami, Rusinami, Prusami, Czechami, Rosjanami, gwałcili nas - ze wzajemnością - Tatarzy, Niemcy i Turcy, Kozacy i Ukraińcy, masowo osiedlali się tu Żydzi - jednym słowem, nie ma już czegoś takiego jak Polacy, jest po prostu jedno wielkie multi-kulti.
  Ale gdy sprawa zaczyna tyczyć Jedwabnego, wtedy ci sami Żydzi nagle zaczynają mówić zupełnie co innego, a mianowicie, że to Polacy, włącznie Polacy i tylko krwiożerczy Polacy zamordowali biednych niewinnych Żydów. Nie ma już pretensji do Rusinów, Litwinów czy Ukraińców, obwiniani są tylko Polacy.
  Gdy Żydzi piszą o II wojnie światowej, bardzo starannie pilnują się, aby nie użyć nigdy słów 'Niemcy', 'niemiecki' - zawsze piszą - nazistowski, hitlerowski. Bo przecież wśród nazistów nie wiadomo, kto tam naprawdę był.
  Ale w Jedwabnym byli na 100% sami Polacy. Kilkudziesięciu czystych etnicznie Polaków wzięło kije, i zapędziło 1600 Żydów do stodoły a potem ją podpalili.
  Szalom.

 • majo_rmajor

  Oceniono 6 razy 4

  Jak to nie było Polski? Prrezydent, rząd, siły zbrojne, administracja!!! Zachowana była ciagłość państwa polskiego!!! Co ona bredzi? Kto jej nadał tytuł doktora? Przecież to nieuk!!! Baba kończyła katolicki uniwersytet w Lublinir. Ciekawe, że najbardziej antysemiccy są Polacy- katolicy? Czytając e.kurek nie dziwicie się, że jest korelacja antysemita-katolik? A ty,kobieto, poucz się trochę!!!

 • wan20_3

  Oceniono 4 razy 4

  Z tym śledztwem IPN to bez jaj!!! Po wojnie sprawa wyszła na jaw, były śledztwa, rozprawy i wyroki. IPN nie odkrył ameryki czy prochu. Teraz pewnie część tych morderców jest identyfikowana przez IPN jako tzw. żołnierze wyklęci (cokolwiek to znaczy).

 • frankyy

  Oceniono 6 razy 4

  Od Ukraińców oczekujemy prawdy o ludobójstwie na Wołyniu, a sami udajemy że w Jedwabnem nie było Polaków - czysta hipokryzja mości Panowie, Polska hipokryzja...

 • wrobel1606

  Oceniono 6 razy 4

  Czy zgodnie z prawem głoszenie takich słów, jakie ta pani Kurek, nie jest karalne paragrafem?
  Za kłamstwo Oświęcimskie i negowanie holokaustu.

 • pananatol2

  Oceniono 4 razy 4

  Co robił ksiądz rzymsko-katolicki gdy jego parafianie mordowali swoich sąsiadów?

 • vidi12

  Oceniono 4 razy 4

  W Oświęcimu wśród kapo też byli Polacy ale to nie znaczy, że Polacy odpowiadają za oświęcimskie ludobójstwo !!!

 • ukw8087

  Oceniono 8 razy 4

  ona powinna nazywać się Gęś , a nie Kurek ...
  Durna kobieta , typowa propagandystka PiS-owska ...
  Pozbawić tytułu i dyplomu , niech gęsi pasie.

 • blski

  Oceniono 6 razy 4

  Zawsze mozna znalezc ekspertow ktorzy beda mowili to co chcemy uslyszec.
  Spoleczenstwa sa manipulowane przez media i ci ktorzy je kontroluja sprawuja rzeczywista wladze. Niwielu z nas nie ma mozliwosci, czas, zdolnosci czy wiedze zeby samodzielnie przeanalizowac odlegle wydarzenia, wobec czego musimy zdac sie na media.
  Podczas gdy kazda poprzednia z poPRLowskich wladz byla kontrolowana przez media to PiS dobrze rozumiejac polityke usiluje media sobie podporzadkowac.
  Usilujac przejac ta kontrole odwoluja sie do spoleczenstwa (populizm), a kazdy z nas niechetnie przyzna sie do tak strasznej zbrodni jaka wydarzyla sie w Jedwabnym, Kielcach, ....
  Dlatego tez ja chetnie slucham o watpliwosciach dotyczacych tych wydazen i dopoki beda jakiekolwiek watpliwosci dotyczace tych wydarzen zyje nadzieja, ze to moi rodacy sie ich dopuscili.

 • marf987

  Oceniono 7 razy 3

  Kurek jest historykiem tak samo dobrym jak krycha i maliniak prawnikami

 • ruter77

  Oceniono 3 razy 3

  Paranoja goni paranoje w PiS..du z takim państwem

 • pavise

  Oceniono 5 razy 3

  W dupie mam kto zabijał w Jedwabnem , kto był ofiarą i na czyje polecenie. Chciałbym aby moje dzieci mogły podróżować po Europie, bez potrzeby sprawdzania wiadomości czy przypadkiem uchodzcy nie mordują tam Europejczyków. Interesuje mnie co się dzieje teraz a nie co było 70 lat temu.

 • marismo

  Oceniono 9 razy 3

  To znaczy, że wg tej pseudo-doktor- idiotki Polaków w czasie II wojny światowej nie było! Gdzie oni się podziewali? I tak nagle spadli z nieba w 1945 r. ...........Boże uchowaj nas przed PiS-owskimi ekspertami, dr habilitowanymi, profesorami i tej całej pożałowania godnej hołocie!

 • indianski

  Oceniono 5 razy 3

  Pewnie za akcje pod arsenalem tez niemcy odpowiadaja. Moze jakiegos posmiertnie odznaczyc ?

 • greg2408

  Oceniono 7 razy 3

  ba nie wiemy nawet czy jest coś takiego jak Jedwabne - pomyślności głupia pani

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 5 razy 3

  Wszawica w tefałpe wyżarła nie tylko włosy, skórę, ale mózgi!!!
  Co za ch ujnia!!!

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 7 razy 3

  Chrztu Polski też nie było... bo Polska wtedy nie istniała.

 • mszlenkier

  Oceniono 15 razy 3

  We Francji Francuzi sami pakowali Żydów do wagonów do Auschwitz, na Litwie czy Ukrainie były ichnie oddziały SS, Austria i Niemcy wymordowali miliony Żydów, w całej Europie prawie wszystkie narody wspierały Niemców w ich obłędzie prócz Wlk. Brytanii. Tylko Polski naród zdał egzamin z człowieczeństwa. Zbrodnia w Jedwabnem była zorganizowana przez Niemców i wykonana przez grupkę polskich bandytów. Einsatzgrupe miało rozkaz znaleźć Polaków gotowych do wykonania tej zbrodni i znalazło groźbą , prośbą i przekupstwem. Cel był propagandowy. Mamy ponad 6 tyś udokumentowanych Sprawiedliwych wśród narodów świata - najwięcej ze wszystkich narodów, choć tylko u nas była kara śmierci za pomoc. Przestańmy się samo udręczać za zbrodnię w Jedwabnem. Jesteśmy szlachetnym narodem, choć nie bez skazy. Wszyscy na świecie skupiają się na drzazdze w naszym oku, a nie widzą belki w swoim. Dość poniżania narodu polskiego za kilka bandyckich incydentów . To tak jak byśmy kazali przepraszać Anglikom świat za zbrodnie angielskich bojowników ISIS.

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  Pogromy był jeszcze w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, były za cara, szczególnie po zamachu na Aleksandra II jego następca oficjalnie oskarżył Żydów o sprawstwo, były takie pogromy w II RP i to na terytorium całego kraju, w 1920 Ukraińcy na naszych Kresach również wymordowali kilkaset Żydów, w czasie okupacji kilka przypadków było na terenie okupowanej Polski, reszta działa się na Ukrainie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX