'Nade wszystko patriota'. Oto poseł PiS, który pokazał w Sejmie nowy poziom kultury debaty

"Pracę i służbę dla Polski traktuję jako swój obywatelski obowiązek" - pisze o sobie poseł, który pokazał wulgarny gest w Sejmie.

Mimo później pory, w nocy z czwartku na piątek w Sejmie doszło do kolejnej awantury. Tym razem, poza buczeniem i wyzywaniem się nawzajem przez posłów, jeden z członków klubu PiS pokazał w stronę ław opozycji wulgarny gest. Zwrócił na to uwagę przede wszystkim poseł PO Tomasz Cimoszewicz. 

- Środkowy palec pokazał do reszty posłów panie marszałku. Do buzi go włożył - mówił do marszałka Sejmu, apelując o upomnienie parlamentarzysty PiS. 

Rano posłowie i dziennikarze zaczęli udostępniać na Twitterze zdjęcia, na których widać naganne zachowanie posła Pyzika. Później, w trakcie głosować, posłanka PO Monika Wielichowska pokazała z mównicy wydrukowane zdjęcie posła Pyzika.

"Zawsze był przykładem dobrego wychowania"

Zachowaniem posła zaskoczeni byli nawet parlamentarzyści z opozycji. "Do teraz trudno mi w to uwierzyć, poseł Pyzik zawsze był przykładem dobrego wychowania, niestety działa syndrom Tarczyńskiego" - napisał Borys Budka.

Inni komentowali bardziej dobitnie. "Obrazek wart więcej niż tysiąc słów - poseł PiS w nocnej debacie podsumował prace na kolejną ustawa o TK" - stwierdził poseł PO Arkadiusz Myrcha.

Takie zachowanie w Sejmie mocno kontrastuje z tym, co o swojej pracy parlamentarnej pisze sam poseł Pyzik na swojej stronie.

"Gliwiczanin, Ślązak, a nade wszystko patriota, dumny z wielowiekowej historii swojej Ojczyzny. Pracę i służbę dla Polski traktuję jako swój obywatelski obowiązek" - czytamy jak witrynie posła

"W Sejmie aktywnie pracuje w komisji Spraw Zagranicznych, zajmując się m.in. problemami rozwoju demokracji w państwach byłego bloku sowieckiego i obroną statusu Polaków poza granicami Ojczyzny" - pisze poseł o swojej pracy w parlamencie. 

Nieprzyzwoite gesty w Sejmie. "On pokazał środkowy palec!"

Więcej o: