Turysta, który wrzucił muchę do talerza, to kierownik więzienia? "Poleciliśmy zawieszenie funkcjonariusza"

• Funkcjonariusz z Zakładu Karnego w Gorzowie został zawieszony• MS: "Dopuścił się niegodnego zachowania w jednej z kawiarni w Chorwacji"• To prawdopodobnie on wrzucił muchę do talerza, by nie płacić za posiłek

O sprawie polskiego turysty, który został uchwycony na nagraniu kamery umieszczonej w jednej z chorwackich kawiarni, pisaliśmy już wcześniej. Niedługo później "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że chodzi o Dariusza P.

Zdaniem dziennikarzy, P. jest wysoko postawionym funkcjonariuszem Służby Więziennej, odbywającym służbę w więzieniu w Gorzowie.

Początkowo dyrekcja zakładu karnego nie chciała komentować tych doniesień, ale ministerstwo sprawiedliwości wydało dziś komunikat, w którym poinformowało, że "w związku z doniesieniami medialnymi" jeden z funkcjonariuszy został zawieszony.

Komunikat ministerstwa sprawiedliwości:

W związku z doniesieniami medialnymi informującymi o tym, iż funkcjonariusz Służby Więziennej przebywający na urlopie dopuścił się niegodnego zachowania w jednej z kawiarni w Chorwacji, Ministerstwo Sprawiedliwości po dokonaniu wstępnej analizy sprawy poleciło Dyrektorowi Generalnemu Służby Więziennej zawieszenie funkcjonariusza pełniącego obecnie służbę w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wielkopolskim do czasu wyjaśnienia sprawy.
Ministerstwo Sprawiedliwości przypomina, iż funkcjonariusze Służby Więziennej powinni zachowywać się w sposób zgodny z zasadami etyki zawodowej oraz słowami roty przysięgi zarówno w czasie służby, jak i poza nią.

Na nagraniu, które trafiło do sieci, widać, jak jeden z klientów, ubrany w ciemny t-shirt, wrzuca coś do swojego talerza, po czym podbiega z pretensjami do obsługującego go kelnera. 

Więcej o: