Trzech posłów Platformy Obywatelskiej wykluczonych z partii. Powód: działanie na szkodę PO

• S. Huskowski, J. Protasiewicz i M. Kamiński wykluczeni z PO• O wykluczeniu posłów z partii zdecydował zarząd partii• Z PO został wykluczony także sekretarz regionu lubuskiego

Trzech posłów Platformy Obywatelskiej - Stanisław Huskowski, Jacek Protasiewicz i Michał Kamiński - zostało wykluczonych z partii i klubu PO. Zdecydował o tym zarząd Platformy Obywatelskiej.

Wykluczony został także sekretarz regionu lubuskiego PO, radny sejmiku Tomasz Możejko.

Jak poinformował rzecznik prasowy partii Jan Grabiec, powodem wykluczenia było działanie na szkodę partii i wizerunku PO.

- Zarząd był niemal jednomyślny, dwadzieścia osób głosowało za wykluczeniem tych, osób, dwie lub trzy osoby w dwóch głosowaniach głosowały odmiennie - mówił Jan Grabiec.

- Nie rozumiem tej decyzji, będę się od niej odwoływał. Nie znam jej przyczyn ani uzasadnienia - mówił w rozmowie z dziennikarzem TVN24 Jacek Protasiewicz. Twierdzi, że o decyzji zarządu dowiedział się z mediów.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, przeciw wykluczeniu czwórki polityków PO z partii głosowała Ewa Kopacz i Bogdan Borusewicz. W sprawie posła Stanisława Huskowskiego odrębne zdanie od większości miał wyrazić Rafał Trzaskowski.

Stanisław Huskowski jest b. prezydentem Wrocławia, z ramienia Platformy Obywatelskiej dostał się do Sejmu V, VI, VII i VIII kadencji. W latach 2013-2015 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

Jacek Protasiewicz był posłem na Sejm IV kadencji, potem dwukrotnie europarlamentarzystą. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych ponownie został posłem startując z list PO.

Michał Kamiński w latach 2004-2007 był europosłem z ramienia PiS, od 2007 do 2009 r. był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 r. ponownie wybrany do europarlamentu, rok później opuścił Prawo i Sprawiedliwość. W 2014 r. bez powodzenia startował w eurowyborach z list PO. W 2015 r. został sekretarzem stanu w Kancelarii Premier Ewy Kopacz. W ubiegłorocznych wyborach został posłem Platformy Obywatelskiej.

Tomasz Możejko od 2010 r. jest radnym sejmiku województwa lubuskiego, dotychczasowym przewodniczącym klubu radnych PO.

Zobacz też: Projekt 5000+, czyli podwyżki dla polityków. Opozycja miażdży pomysł. "A emerytom po 5 złotych":

Więcej o: