Były katecheta i działacz PO oskarżony o pedofilię. Na trop wpadła babcia 14-latka

• 27-letni Rafał P. z Gniezna oskarżony o kontakty seksualne z 14-latkiem• To były katecheta i działacz gnieźnieńskiej Platformy Obywatelskiej• Mężczyźnie grożą 3 lata pozbawienia wolności i zakaz pracy w zawodzie

O sprawie od wielu miesięcy informowały lokalne media. Jak podał portal Gniezno24.com, 27-letni Rafał P. - były katecheta w jednej z poznańskich szkół i działacz gnieźnieńskiej PO - został oskarżony o pedofilię. Teraz zajmie się nim sąd.

Sprawę ujawniła babcia 14-latka

Jak ustalił "Fakt", mężczyzna szukał partnerów na portalu dla homoseksualnych mężczyzn. Tam poznał 14-latka, z którym umówił się na spotkanie, podczas którego miało dojść do zbliżenia. Sprawa wyszła na jaw, bo babcia chłopca była zaniepokojona tym, że 14-latek dużo czasu poświęca na internet. Przejrzała historię odwiedzanych stron i odkryła, z kim kontaktowało się dziecko.

Dziennikarze opisywali, że Rafał P. został zatrzymany w czerwcu ubiegłego roku. Na jego komputerze policja znalazła pliki z pornografią. 

Pokrzywdzone są dwie osoby. Oprócz czternastolatka Rafał P. doprowadził drugą osobę do "poddania się innej czynności seksualnej" - ustalili śledczy. Prokuratura nie ujawnia jednak szczegółów. 

Mężczyzna może trafić za kratki

P. przyznał się do winy i zwrócił się z wnioskiem o wyrok bez przeprowadzenia rozprawy sądowej. Grożą mu trzy lata więzienia i 5-letni zakaz wykonywania zawodu, który wiązałby się z edukacją i wychowaniem małoletnich. Mężczyzna został wyrzucony z PO. 

Więcej o: