Jak powiązać zamach w Nicei z PO? Dla "Wiadomości" i TVP nie ma rzeczy niemożliwych

• "Wiadomości" mówiły o nowych ustaleniach ws. zamachu w Nicei• Poinformowano, że sprawca miał wspólników - Albańczyków• Pojawił się też temat uchodźców i polityki Platformy Obywatelskiej

W poniedziałek wieczorem "Wiadomości" TVP1 wyemitowały materiał o ataku terrorystycznym w Nicei. Reporterka Ewa Bugała mówiła w nim o nowych ustaleniach w sprawie zamachu - napastnik, który na promenadzie w Nicei wjechał rozpędzoną ciężarówką w tłum i zabił 84 osoby, miał mieć dwóch wspólników - Albańczyków. Zostali już zatrzymani przez francuską policję.

"Wiadomości" nie podały jednak żadnych informacji na temat zatrzymanych. Nie wiadomo, czy mieli francuskie obywatelstwo, a także od jak dawna przebywali we Francji.

Mimo to, dziennikarka stwierdziła, że coraz częściej terroryści "werbują dżihadystów wśród przybywających do Europy uchodźców". 

Nicea, uchodźcy, PO...

- Obowiązkowe przyjmowanie uchodźców chce narzucić krajom członkowskim Komisja Europejska. Zwolennikiem unijnej polityki jest od początku Platforma Obywatelska, której europosłowie poparli rezolucję PE w tej sprawie - dodała Bugała. 

Pokazano też Marcina Święcickiego, który brał udział w marszu poparcia dla przyjmowania imigrantów do Polski "Uchodźcy mile widziani" we wrześniu zeszłego roku w Warszawie.

Reporterka powiedziała również, że prezes PiS Jarosław Kaczyński już w zeszłym roku mówił o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą przyjmowanie uchodźców, podczas gdy Ewa Kopacz apelowała o przyjmowanie imigrantów. 

A TERAZ ZOBACZ: Według TVP skrajna prawica jest ofiarą wykluczenia i szykan...