Maturzyści przez weekend koczowali przed uczelnią. Tak wyglądała rekrutacja na poznański AWF

• Dziesiątki maturzystów spędziły weekend przed AWF-em w Poznaniu• W poniedziałek rozpoczęła się rekrutacja na studia• O przyjęciu na wybrany kierunek decyduje kolejność zgłoszeń

Namioty, śpiwory i lista kolejkowa - tak wygląda rekrutacja na fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Dziesiątki osób spędziły weekend przed siedzibą uczelni.

W tym roku o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń, a nie wyniki z matury lub testy sprawnościowe. Rejestracja kandydatów rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 8, ale pierwsi maturzyści pojawiali się przy AWF-ie już w sobotę rano.

- To jest masakra. Tata mi powiedział, że jak za komuny - mówił w rozmowie z TVN24 jeden z czekających przed AWF-em kandydatów.

Po otwarciu rejestracji w poniedziałek niektórzy próbowali wepchać się na uczelnię siłą - dlatego wejścia zaczęła pilnować ochrona.

Władze AWF tłumaczą, że na tę formę rekrutacji zdecydowali się ze względu na niż demograficzny i coraz mniejsze zainteresowanie niektórymi kierunkami

W czwartek i piątek rusza rekrutacja na kolejne kierunki, stąd można się spodziewać przyjazdu kolejnych studentów.

Więcej o: