Pani Krystyna po 74 latach odnalazła siostrę. Ostatni raz widziała ją, gdy miała 9 lat

• Pani Krystyna z Wrocławia ostatni raz widziała siostrę w 1941 r., gdy miała 9 lat• Dopiero niedawno dowiedziała się, że siostra żyje, mieszka w USA. Ma 90 lat• Z powodu zaawansowanego wieku, siostry prawdopodobnie już się nie spotkają

Mieszkanka wrocławskiego Tarnogaju odnalazła swoją siostrę po 74 latach rozłąki. Pani Krystyna ostatni raz widziała ją w 1941 r., gdy miała 9 lat. Od 24 lat kobieta była przekonana, że Irena nie żyje.

Niedawno okazało się, że ta ma się dobrze, od wielu lat mieszka w stanie Wirginia w USA, ma 90 lat. Niezwykłą historię opisała "Gazeta Wrocławska".

W czasie wojny 14-letnia Irena wyjechała na przymusowe roboty do Rzeszy. Przez jakiś czas pisała listy do rodziny, później kontakt się urwał. Bliscy poszukiwali jej przez Czerwony Krzyż, ale bezskutecznie.

Tymczasem kobieta pracowała w pralni w Niemczech, poznała amerykańskiego żołnierza. Zakochali się w sobie i wyjechali do USA.

Siostry dwa razy w tygodniu rozmawiają teraz ze sobą przez Skype’a. Niestety, raczej nie zobaczą się już na żywo - zaawansowany wiek nie pozwala na długą podróż. Jak zdradziła pani Krystyna "Gazecie Wrocławskiej", teraz modli się o jak najdłuższe życie swojej siostry.