Pamiętacie jego "Polskie Zoo"? Satyryk Marcin Wolski właśnie został nowym dyrektorem TVP2

• Satyryk i dziennikarz Marcin Wolski został nowym dyrektorem TVP2• Wolski publikuje m.in. w "Do Rzeczy", pracował w TV Republika• W 2014 r. poparł marsz PiS "w obronie demokracji i wolności mediów"

Marcin Wolski został nowym dyrektorem Programu Drugiego TVP. Informację potwierdził w rozmowie z branżowym portalem WirtualneMedia Maciej Stanecki, wiceprezes Telewizji Polskiej. W ubiegłym tygodniu odwołany z funkcji dyrektora Dwójki został Maciej Chmiel. Objął stanowisko wicedyrektora handlu Telewizji Polskiej.

Dowiedz się więcej:

Kim jest Marcin Wolski?

Marcin Wolski ma 69 lat. Jest prezesem Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Współpracuje z "Do Rzeczy", "Gazetą Polską" i TV Republika. Prowadzi program satyryczny "W tyle wizji" w TVP Info. Od lat 70. współpracował z Polskim Radiem, miał popularne audycje satyryczne: "60 minut na godzinę" i "ZSYP". Był współtwórcą "Polskiego Zoo". W 2005 r. należał do Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. W 2014 r. był w komitecie Marszu w obronie Demokracji i Wolności Mediów, który organizowało PiS.

 

Jak wyglądają zmiany w Telewizji Polskiej?

Czystki w TVP zaczęły się po wygranej PiS w wyborach parlamentarnych. Prezesem został Jacek Kurski. Pracę straciły znane osoby: Tomasz Lis, Beata Tadla, Piotr Kraśko, Jarosław Kret, reporterzy, a także pracownicy, którzy nie byli znani szerszej publiczności, np. wydawcy. Odeszła Grażyna Torbicka. Szefową "Wiadomości" została popierająca PiS Marzena Paczuska. Zatrudniono prawicowych dziennikarzy: Dawida Wildsteina, Samuela Pereirę, Michała Rachonia. PiS szykuje się do przekształcenia mediów publicznych w tzw. media narodowe.

 

Więcej o: