Piękny wpis premiera Kanady w księdze pamiątkowej w Auschwitz. "Tolerancja nie wystarczy"

• Premier Kanady Justin Trudeau zwiedził były obóz Auschwitz• Trudeau oddał hołd pomordowanym w obozie• "Tolerancja nie wystarczy" - napisał w księdze pamiątkowej

Premier Kanady Justin Trudeau zwiedził były niemiecki obóz Auschwitz. Przy pomniku w byłym Auschwitz II-Birkenau, miejscu zagłady setek tysięcy ludzi, oddał hołd ofiarom.

Przed Ścianą Straceń na dziedzińcu bloku 11 w byłym Auschwitz I premier Kanady złożył wieniec w barwach narodowych swojego kraju - czerwonych róż i białych goździków.

Trudeau wpisał się w księdze pamiątkowej Muzeum Auschwitz.

"Tolerancja w żadnym wypadku nie jest wystarczająca: ludzkość musi nauczyć się kochać naszą różnorodność.

Dziś byłem świadkiem tego, jaką ludzkość ma zdolność do celowego okrucieństwa i zła. Pamiętajmy na zawsze o tej bolesnej prawdzie o nas samych. Niech wzmocni ona nasze działania prowadzące do tego, by nigdy więcej nie pozwolić na zwycięstwo tej ciemności"  - napisał

Justinowi Trudeau podczas wizyty towarzyszył m.in. były więzień Auschwitz Nate Leipciger. Urodził się w 1928 r. w Chorzowie. Przeżył Zagładę. Po wojnie wyemigrował do Kanady, ale wielokrotnie odwiedzał Miejsce Pamięci podczas Marszów Żywych. Razem z nimi szedł wiceprzewodniczący Rady Rabinów Kanady Adam Scheier z Montrealu.