Historia wg MON. Polskę do NATO wprowadzili Olszewski i Kaczyński. ''To jest świństwo''

MON przygotował na szczyt wystawę o wejściu Polski do NATO. Rola ówczesnego rządu została pominięta, jako kluczowe postaci przedstawiono za to polityków związanych z PiS. Sprawę w bulwersujący sposób skomentował rzecznik rządu.

Na Stadionie Narodowym, gdzie odbywa się szczyt NATO, zorganizowano wystawę "Polska w NATO". Na planszach przedstawiono dążenia Polski do członkostwa w Sojuszu. Plakatów nie da się nie zauważyć - w drodze do sal konferencyjnych mijają je ministrowie spraw zagranicznych i dyplomaci.

Zaskoczeniem dla tych, którzy znają historię, może być to, że ekspozycja jest opatrzona zdjęciami Jana Olszewskiego, Lecha Kaczyńskiego (jak podkreślają autorzy podpisów, profesora Kaczyńskiego) i Andrzeja Dudy.

Na wystawie nie ma za to ani jednego zdjęcia Aleksandra Kwaśniewskiego - a przypomnijmy, że to właśnie były prezydent w lutym 1999 roku podpisał ustawę upoważniającą go do ratyfikacji traktatu północnoatlantyckiego. Brak Lecha Wałęsy, który w 1993 roku w liście w do Sekretarza Generalnego Sojuszu stwierdził, że członkostwo w NATO jest jednym z priorytetów polskiej polityki zagranicznej. Nie ma także fotografii Waldemara Pawlaka, który podpisał Dokument Ramowy Partnerstwa dla Pokoju. Brakuje też m.in. Włodzimierza Cimoszewicza, Zbigniewa Brzezińskiego.

Co więcej, Bronisław Geremek, który nie tylko przekazał Sekretarzowi Generalnemu NATO list podkreślający wolę Polski do przyjęcia obowiązków związanych z członkostwem i wręczył Sekretarzowi Stanu USA akt przystąpienia Polski do NATO, został wspomniany tylko jednym zdaniem.

Kolenda-Zaleska zirytowana: To świństwo

O wystawę rzecznika rządu w "Faktach po faktach" pytała Katarzyna Kolenda-Zaleska. - Może ustalmy, gdzie, kto i kiedy podpisał wejście Polski do NATO? Jest wystawa, którą oglądają wszystkie delegacje, „Polska w NATO”, i nie ma tam Geremka, Kwaśniewskiego, Nowaka-Jeziorańskiego i Brzezińskiego, bez których Polska nie weszłaby do Sojuszu - mówiła.

- Wie pan co? To jest po prostu świństwo, to jest świństwo. Uważam, że to jest zwykłe świństwo z waszej strony, dotknęło mnie to osobiście. Nie ma Bronisława Geremka, który podpisywał i który nie żyje? - dopytywała poruszona dziennikarka.

Rzecznik rządu: To niuanse

Co na to Rafał Bochenek? Rzecznik rządu stwierdził, że "wszyscy zdają sobie sprawę" z tego, iż był to "wysiłek wielu osób i wielu lat pracy". Dopytywany, dlaczego rząd nie pokazał m.in. Bronisława Geremka, stwierdził: - Polacy o tym wiedzą, doskonale o tym wiedzą, dlatego ja nie czepiałbym się akurat jakiś niuansów.

Szczyt NATO. Solidarni 2010 rozdają skandaliczne ulotki ws. katastrofy smoleńskiej [CZYTAJ WIĘCEJ] >>>

 

Komentarze (287)
Historia wg MON. Polskę do NATO wprowadzili Olszewski i Kaczyński. ''To jest świństwo''
Zaloguj się
 • chasingcars

  Oceniono 98 razy 88

  Kiedy Mojżesz kazał wyryć 10 przykazań w kamiennych tablicach to też pod dyktando prezydenta tysiąclecia Lecha Kaczyńskiego. Nie wspominając już nawet o niejakim Jezusie z Nazaretu, który każde swoje kazanie konsultował najpierw z prezesem.

 • fakiba

  Oceniono 81 razy 77

  A czy ktoś się dziwi , przecież chrzest Polski też przeprowadził Leszko z rodu kaczora , a nie jakiś tam Mieszko

 • chasingcars

  Oceniono 77 razy 71

  Za chwilę się dowiemy, że traktaty w Wersalu też negocjował Lech Kaczyński, a Duda odegrał pierwszorzędną rolę w zawarciu porozumienia w Camp David...

 • fakiba

  Oceniono 67 razy 65

  Bitwę pod Grunwaldem też przodek kaczora wygrał , a inny dowodził odsieczą Wiedeńską

 • alderaan

  Oceniono 68 razy 64

  Poczekajmy na wystawę z okazji ŚDM - zobaczymy tam, kto stworzył świat: Jarosław, Lechu, pRezydent, Antoine i jeszcze kilkunastu oszołomów. Niejaki Bóg się nie załapie na bank!

 • szaja25

  Oceniono 51 razy 51

  Wkrótce dowiemy się, że to Jarosław Kaczyński po maturze chodził na kremówki.

 • hastatrespasos

  Oceniono 50 razy 48

  Oto nowy przykład fałszowania dziejów Polski przez wandali z bezprawia i niestrawności. Po tych troglodytach trudno spodziewać się rozsądku, powagi, chociażby normalności. Ale czy 4-literowy belwederski rezydent wie co znaczy Sojusz Atlantycki? Czy rozumie o czym sam pieprzy w obecności prezydenta Obamy: CIESZY NAS POPARCIE USA DLA NATO… A więc wygląda na to, że według tego pajaca hańbiącego Belweder i majestat swego urzędu, Stany Zjednoczone nie są członkami tej organizacji! USA, trzon, największa siła polityczna i militarna NATO, zaledwie udziela Sojuszowi poparcia? Może ten antyprezydent tylko przejęzyczył się? Czyżby chciał Obamie podziękować za poparcie dla UE?? Ech, jaki nierząd, taki rezydent w Belwederze: sami nie wiedzą kogo goszczą, z kim mają do czynienia. Wprost bredzą jak Piekarski na mękach. A potem dziwią się, że Europa, USA, cały cywilizowany świat się z nich śmieje. Niestety, cierpimy przez nich my, Polacy, i prestiż naszej ojczyzny, zburzony przez DUCKczyńskiego w ciągu kilku miesięcy.

 • poniekadoptymista67

  Oceniono 42 razy 42

  Lech Kaczyński wsławił się jedynie ułaskawieniem wspólnika własnego zięcia Marcina Dubienieckiego, nie bez aktywnej pomocy Andrzeja Doopy

 • y.a.s.i.o.r

  Oceniono 41 razy 41

  Chamy i kłamcy z PiS-u dorwały się do władzy... Nihil novi sub sole.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX