"K***a, jaki wstyd". Sierakowski jednym zdaniem podsumował spotkanie Dudy z Obamą

„Stoi Duda z tym swoim inteligentnym wyrazem twarzy i słucha, jak Obama przypomina mu o znaczeniu TK” - pisze Sławomir Sierakowski w tekście opublikowanym na stronie "Krytyki Politycznej". I dodaje: „Trudno powstrzymać to uczucie - kurwa, jaki wstyd”.

Publicysta zaznacza, że mimo tylu kłopotów, z którymi zmaga się teraz Zachód, amerykański prezydent „postanowił wprost powiedzieć o zaniepokojeniu USA sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego”. „I wszystko to w obecności polskich polityków, w tym ministra obrony Antoniego Macierewicza, oraz dziennikarzy ze wszystkich redakcji światowych” - podkreśla Sierakowski.

Założyciel i redaktor naczelny „Krytyki Politycznej” zaznacza, że Baracka Obamy od kwestii TK nie odwiódł nawet Brexit, przez co usłyszeliśmy mocne słowa. „Stoi Duda z tym swoim inteligentnym wyrazem twarzy i słucha, jak Obama przypomina mu o znaczeniu Konstytucji 3 maja, o trudnej polskiej historii, o Solidarności i polskiej drodze do wolności, z której nie warto zawracać. I trudno powstrzymać to uczucie: kurwa, jaki wstyd” - kończy socjolog.

Co Barack Obama mówił o Trybunale Konstytucyjnym?

Początek konferencji prasowej po spotkaniu przywódców nie odbiegał od zwykłych wystąpień. W pewnym momencie Barack Obama nawiązał do uchwalenia Konstytucji 3 maja, by płynnie przejść do kwestii TK.

- Przedstawiłem prezydentowi Dudzie pewne zaniepokojenie w związku z sytuacją i impasem wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Podkreśliłem, że szanujemy Polską suwerenności i wiem, że parlament podjął działania. Ale niewątpliwie należy podjąć kolejne ważne działania w tym zakresie. Bardzo ważne jest, abyśmy dbali o te instytucje i wartości, które uosabiają wartości demokratyczne - mówił prezydent USA.

Obama krytykuje PiS. A teraz spójrzcie na minę prezydenta Dudy... >>>

Obama podkreślił też, że "rządy prawa, niezależna władza sądownicza i wolna prasa to wartości, na którym Stanom Zjednoczonym bardzo zależy". - Te wartości też są zapisane w Traktacie Północnoatlantyckim - zaznaczył.

Komentarze (1064)
"K***a, jaki wstyd". Sierakowski jednym zdaniem podsumował spotkanie Dudy z Obamą
Zaloguj się
 • chasingcars

  Oceniono 199 razy 165

  Maliniak został upomniany przez prezydenta Obamę. Pozostał tylko głupawy uśmieszek na jego twarzy i wstyd dla całej Polski.

 • e-komentarz

  Oceniono 153 razy 113

  "K***a, jaki wstyd"... i to nie od dziś, zaczął się ten wstyd już pół roku wcześniej.
  Tragiczne jest to że pół Polski się wstydzi, a drugie pół przedmiot wstydu wychwala...

 • antoszek22

  Oceniono 111 razy 99

  Mąż stanu -niepewnego nie zareagował na dowcip Obamy na temat wdrażania w Polsce nowych technologii takich jak ogniwa fotowoltaiczne i wiatraki .
  Dwa tygodnie po tym, kiedy Sejm właściwie zabronił ich stosowania a Zaczarowany Długopis się pod tym podpisał ogłaszając że woli polski wegiel.
  :-)))))
  Czy można wyjśc na większego przygłupa przed całym światem.
  Ten TK to był cios na ogłuszenie żeby sie więcej nie męczył szczerząc się jak głupi do sera.

  Wolacy nic się nie stało !!!!

 • erg_samowzbudnik

  Oceniono 106 razy 84

  Ale pięknie ryja utarł wszystkim prawdziwkom , a raczej katokomunie. Zarówno Obama jak i Tusk. przywołanie Jeffersona wyśmienite .

 • MikeeKam Kam

  Oceniono 94 razy 76

  ALBO demokracja ALBO Rassija. Maliniak z Karakanem mają problemik, jak tu sie zabetonować przy żłobie, niczym Putin z kolesiami a jednocześnie nie wpaść w objęcia idola, albo nie być odciętym od żłoba przez społeczeństwo. Oto jest pytanie

 • czegotychcesz

  Oceniono 83 razy 67

  Ludzie opamiętajcie się !!! głupota naszego rządu to wstyd na cały Świat !!! co zostawicie naszym dzieciom i wnukom !!! ten mały knociciel za chwilę umrze i zostawi nas z tym gó.....m!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX