Rodzice dzieci z CZD mogą zostać bez noclegu. Wszystko przez 400 policjantów na szczyt NATO

Służby zabezpieczające szczyt NATO będą nocować w hotelu przy CZD Liczba miejsc noclegowych dla rodziców dzieci z CZD będzie ograniczona Bliscy chorych będą mieć do dyspozycji tylko 30 łóżek

Utrudnienia dotyczą hotelu Patron, który znajduje się tuż obok szpitala - korzystają z niego przede wszystkim rodzice chorych dzieci. „W dniach od 07.07.2016 do 10.07.2016 część pokoi będzie zarezerwowana dla służb zabezpieczających bezpieczeństwo Szczytu NATO” - przekazało na Facebooku CZD.

- Wygraliśmy przetarg ogłoszony przez Komendą Stołeczną Policji i od dzisiejszego popołudnia będzie u nas zakwaterowanych 400 policjantów - tłumaczy w rozmowie ze stołeczną "Gazetą Wyborczą" Piotr Frelek, prezes spółki zarządzającej hotelem. Jak dodaje, funkcjonariusze nie nocują w obiekcie po raz pierwszy - mundurowi wynajmowali pokoje np. podczas demonstracji rolników.

To oznacza, że podczas szczytu NATO do dyspozycji rodziców w hotelu będzie jedynie 30 miejsc. W „normalny” dzień obiekt udostępnia natomiast ponad 220 pokoi. „To jakiś podły żart????!!!!”, „ręce opadają”, „znowu najmniej ważne są chore dzieci” - skarżą się pod wpisem oburzeni rodzice. W obiekcie codziennie nocuje średnio stu opiekunów.

Rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka w rozmowie z radiem RDC uspokaja jednak, że hotel zostawił rezerwowe miejsca dla rodziców. Pracownicy obiektu mają też udzielać informacji o miejscach noclegowych znajdujących się w pobliżu Instytutu.

 Co wiadomo o szczycie NATO?

Szczyt NATO odbędzie się w Warszawie w piątek i sobotę. Wezmą w nim udział przywódcy państw i rządów 28 krajów członkowskich oraz państw partnerskich. Przewidywane tematy szczytu to odpowiedź na zagrożenia ze Wschodu i Południa, w tym decyzje dotyczące zwiększenia obecności wojskowej na wschodnich obrzeżach sojuszu, a także dalsze rozszerzanie NATO.

Stadion i hotele jak twierdze, zamknięta Wisła i zakaz lotów... Specjalne zabezpieczenia na szczyt NATO >>>