Rodzice Klaudii nie mają pieniędzy na jej pogrzeb. 14-latka została potrącona przez pędzącą hondę

• Mieszkańcy Pragi Północ w Warszawie zbierają pieniądze na pogrzeb Klaudii
• 14-latka w piątek została śmiertelnie potrącona przez kierowcę hondy
• Sprawca wypadku najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie

Mieszkańcy ulicy Targowej w Warszawie zbierają pieniądze na pogrzeb 14-letniej Klaudii - informuje TVP Info. Rodziców dziewczynki nie stać na to, by zorganizować uroczystość, bo nie byli ubezpieczeni.

Sąsiedzi 14-latki nie chcą dopuścić do sytuacji, w której pogrzeb finansuje opieka społeczna. Zdecydowali się pomóc rodzinie i zebrali już ponad 1000 zł. Planują otworzyć też konto bankowe, na które można byłoby wpłacać pieniądze.

Jak ustalił Igor Nazaruk, reporter Metro Warszawa, do rodziny Klaudii zgłosiło się już kilka osób prywatnych, które zaoferowały pokrycie kosztów pochówku. Bliscy i sąsiedzi dziewczynki podejrzewają jednak, że są to bliscy sprawcy wypadku. Nie chcą przyjąć od nich żadnej finansowej pomocy.

Po publikacji tekstu do naszej redakcji zadzwonił Dariusz Dutkiewicz, dyrektor Polskiej Izby Pogrzebowej. Zaoferował rodzinie dziewczynki, że bezpłatnie zorganizuje pogrzeb Klaudii. Lokalny salon mody ślubnej za darmo ubierze dziewczynkę.

Znajomi rodziny 14-letniej Klaudii przyznają, że długo nie będą mogli pogodzić się ze stratą. Dziewczynka ambitnie rozwijała karierę sportową, trenowała pływanie.

Śmierć pod kołami pędzącego auta

Klaudia została w piątek 1 lipca śmiertelnie potrącona na przejściu dla pieszych przez 26-letniego Kamila G., kierowcę hondy. Według świadków, dziewczynka najprawdopodobniej wbiegła na przejście za piłką. Na nagraniu, które przesłał użytkownik Kontakt 24 widać, jak samochód jechał ze sporą prędkością.

Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia, trafił na 2 miesiące do aresztu. W chwili wypadku był trzeźwy.

Jak informował portal tvn24.pl, w lutym 2015 r. cofnięto mu uprawnienia do kierowania samochodem. To jednak nie przeszkodziło mu co najmniej trzykrotnie siadać za kółkiem.

Pędził przez miasto czerwoną hondą i zabił 14-letnią dziewczynkę. Piraci drogowi to plaga, reaguj!

Więcej o:
Komentarze (447)
Rodzice Klaudii nie mają pieniędzy na jej pogrzeb. 14-latka została potrącona przez pędzącą hondę
Zaloguj się
 • jep23

  Oceniono 73 razy 71

  Powinny na to pójść pieniądze ze sprzedaży hondy.

 • a.rzemek-augusciak

  Oceniono 52 razy 50

  kochani , to była rodzina w której się nie przelewało, tata kłopty ze zdrowiem, pewnie na rencie, mama pracowała za granicą. całą kasę pchali w córcię , a pływanie nie jest tanim sportem , miało być szansą na lepsze życie dla Klaudii. mała dwa razy dziennie grzała na basen trenować , w tym tygodniu miała jechac na Mistrzostwa Polski, trochę szacunku, zrozumienia, wyczucia....

 • madam2t

  Oceniono 37 razy 33

  Nie rozumiem czemu ten kierowca nie zostanie obciążony kosztami pogrzebu ofiary swojej (nielegalnej) jazdy? To byłoby najprostsze i najbardziej logiczne (czyt. sprawiedliwe) rozwiązanie.
  Zabiłeś: płać za pogrzeb i do więzienia, a tam do roboty w ramach resocjalizacji. Ponoś konsekwencje swoich czynów!

 • tukism

  Oceniono 30 razy 24

  Sprzedać tą Hondę tego wariata za 10000 PLN i pieniądze się znajdą. Współczucia dla rodzin ofiar takich baranów

 • zigzaur

  Oceniono 17 razy 17

  Straszne. Sprawa piłki będzie musiała zostać wyjaśniona.
  A kierowcy grozi odsiadka nie tylko za wypadek lecz także za niestosowanie się do wyroku sądowego. Na temat zdarzenia powstało parę artykułów ale nigdzie nie ma informacji, czy ten zakaz jazdy był krótkoterminowy (bez konieczności ponownego egzaminu) czy długoterminowy (z koniecznością odbycia szkolenia od nowa).
  Ciekawe, czy ksiądz odprawi mszę gratis.

 • pako19

  Oceniono 16 razy 14

  zlicytować Hondę i majątek tego idioty i kasę dać rodzicom zabitego dziecka. Czy to takie trudne?

 • perun1984

  Oceniono 12 razy 12

  Ten prymityw i odpad społeczny z Hondy powinien zapłacić za pogrzeb, za opiekę psychologa dla rodziców i za swój czyn.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX