Rodzice Klaudii nie mają pieniędzy na jej pogrzeb. 14-latka została potrącona przez pędzącą hondę

• Mieszkańcy Pragi Północ w Warszawie zbierają pieniądze na pogrzeb Klaudii• 14-latka w piątek została śmiertelnie potrącona przez kierowcę hondy• Sprawca wypadku najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie

Mieszkańcy ulicy Targowej w Warszawie zbierają pieniądze na pogrzeb 14-letniej Klaudii - informuje TVP Info. Rodziców dziewczynki nie stać na to, by zorganizować uroczystość, bo nie byli ubezpieczeni.

Sąsiedzi 14-latki nie chcą dopuścić do sytuacji, w której pogrzeb finansuje opieka społeczna. Zdecydowali się pomóc rodzinie i zebrali już ponad 1000 zł. Planują otworzyć też konto bankowe, na które można byłoby wpłacać pieniądze.

Jak ustalił Igor Nazaruk, reporter Metro Warszawa, do rodziny Klaudii zgłosiło się już kilka osób prywatnych, które zaoferowały pokrycie kosztów pochówku. Bliscy i sąsiedzi dziewczynki podejrzewają jednak, że są to bliscy sprawcy wypadku. Nie chcą przyjąć od nich żadnej finansowej pomocy.

Po publikacji tekstu do naszej redakcji zadzwonił Dariusz Dutkiewicz, dyrektor Polskiej Izby Pogrzebowej. Zaoferował rodzinie dziewczynki, że bezpłatnie zorganizuje pogrzeb Klaudii. Lokalny salon mody ślubnej za darmo ubierze dziewczynkę.

Znajomi rodziny 14-letniej Klaudii przyznają, że długo nie będą mogli pogodzić się ze stratą. Dziewczynka ambitnie rozwijała karierę sportową, trenowała pływanie.

Śmierć pod kołami pędzącego auta

Klaudia została w piątek 1 lipca śmiertelnie potrącona na przejściu dla pieszych przez 26-letniego Kamila G., kierowcę hondy. Według świadków, dziewczynka najprawdopodobniej wbiegła na przejście za piłką. Na nagraniu, które przesłał użytkownik Kontakt 24 widać, jak samochód jechał ze sporą prędkością.

Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia, trafił na 2 miesiące do aresztu. W chwili wypadku był trzeźwy.

Jak informował portal tvn24.pl, w lutym 2015 r. cofnięto mu uprawnienia do kierowania samochodem. To jednak nie przeszkodziło mu co najmniej trzykrotnie siadać za kółkiem.

Pędził przez miasto czerwoną hondą i zabił 14-letnią dziewczynkę. Piraci drogowi to plaga, reaguj!

Więcej o: