"Teraz stać nas na wszystko". Polacy zachwyceni 500+ w nowych spotach ministerstwa

• Rząd zaprezentował nowe spoty poświęcone programowi Rodzina 500+• Widzimy w nich rodziny, które mówią, że dostają dofinansowanie na dzieci • "Teraz stać nas na wszystko" - przekonują szczęśliwi rodzice

Kancelaria Premiera oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprezentowały nowe spoty poświęcone programowi Rodzina 500+. Widzimy w nich rodziny, które wyliczają, co mogą kupić za dodatkowe pieniądze. 

- Teraz stać nas na wszystko - przekonują.

Z 500+ rower i wakacje

Rodzina z pierwszego spotu opowiada, że dzięki programowi nie zadłuża się już w pobliskim sklepie spożywczym. - Stać nas na jedzenie, ubrania, bieżące wydatki. Starsza z córek dostała rower - wyliczają. 

Część pieniędzy przeznaczono też na wyprawkę dla noworodka i wakacyjny wyjazd nad morze. 

Do ZOO przez cały rok

W drugim spocie rodzice, którzy dostają 500 zł miesięcznie na drugie dziecko, cieszą się, że teraz stać ich na zapłacenie wszystkich rachunków.  - Kupiłam moim dzieciom roczny karnet do ZOO - opowiada zadowolona mama.

Rodzina planuje też zapisać syna na zajęcia z jęz. angielskiego i lekcje gry na keyboardzie.

Trzeci spot przedstawia rodzinę, która za dofinansowanie z 500+ planuje zapisać swoje córki na balet i kupić instrumenty muzyczne dla syna. Chcą też wyjechać na wakacje i zrobić remont.

- Nie będę musiał zostawać dłużej w pracy, by dorabiać. Będę wcześniej wracać do domu, by przywitać moje kochane dzieci - cieszy się tata.

Dzięki programowi 500+ rodziny otrzymują świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez względu na osiągane dochody. Zasiłek na pierwsze dziecko przysługuje, gdy rodzina spełnia kryterium dochodowe określone przez program. Pieniądze są przyznawane do ukończenia przez dziecko 18 roku życia.