Szczyt NATO. Warszawa sparaliżowana na kilka dni [SZCZEGÓŁOWE MAPY Z UTRUDNIENIAMI]

Śródmieście, Praga Południe, Wola i Ochota - to w tych dzielnicach organizacja szczytu NATO będzie najbardziej odczuwalna. Ograniczenia dotkną nie tylko kierowców, ale również pieszych. Szczyt odbywa się w dniach 8-9 lipca, pierwsze zmiany rozpoczną się już 6 lipca

Urzędnicy ostrzegają mieszkańców, że planowane wyłączenia i ograniczenia w poruszaniu się ulicami mogą ulec zmianie. Szczegółowe informacje znajdują się pod tym adresem.

Oto mapy utrudnień w konkretnych częściach Warszawy:

Podczas szczytu część autobusów będzie jeździć objazdami. Ratusz przygotował mapki z nowymi trasami:

Zamknięte ulice

 • Śródmieście

8 lipca zamknięty dla ruchu kołowego będzie m.in. pl. Zamkowy, Plac Teatralny, ul. Bugaj, ul. Kapitulna, "dziedziniec trójkątny". Częściowo będzie dotyczyć to także ulicy Senatorskiej, Podwale.

Od godz. 16.00 w dniu 8 lipca do północy z ruchu kołowego wyłączone zostaną ul. Grodzka, częściowo ul. Nowy Zjazd, ul. Wybrzeże Gdańskie i estakady Mostu Śląsko-Dąbrowski (po śródmiejskiej części miasta).

8 lipca od godz. 17 do 24 z ruchu pieszego będzie wyłączona ul. Krakowskie Przedmieście (odcinek od ul. Karowej do Pałacu Prezydenckiego) - tylko strona wschodnia.

Od 8 lipca do 9 lipca (do godz. 6 rano) dla ruchu samochodów wyłączona będzie ul. Kozia, a także część ul. Senatorskiej (miejscami także dla ruchu pieszego).

8 i 9 lipca dla ruchu samochodów zamknięte będą al. Jerozolimskie (od ul. T. Chałubińskiego do mostu Józefa Poniatowskiego), ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Nowy Świat, ul. Mysia, a także częściowo ul. Królewska, ul. Miodowa, ul. Emilii Plater i ul. Poznańska.

Wyłączone zostaną także drogi rowerowe wzdłuż ulicy Belwederskiej, ul. Emilii Plater i ul. Spacerowej

 • Praga Południe

Silne ograniczenia dotkną osób poruszających się w okolicach Stadionu Narodowego, gdzie będzie odbywał się szczyt NATO.

Od 7 do 9 lipca wyłączone z ruchu pieszego i kołowego zostaną m.in. most Józefa Poniatowskiego, al. J. Poniatowskiego, al. Zieleniecka, rondo J. Waszyngtona, ul. Wybrzeże Szczecińskie.

Częściowo zamknięte będą również m.in. ul. Jakubowska, ul. Wał Miedzeszyński, ul. J. Zamoyskiego.

Zamknięta będzie także nadwiślańska plaża na wschodnim brzegu rzeki pomiędzy mostem Józefa Poniatowskiego a Świętokrzyskim.

 • Wola

Od 7 do 9 lipca wyłączone z ruchu kołowego będzie ul. Wronia (na odcinku od ul. Grzybowskiej do ul. Łuckiej), a dla pieszego - na odcinku od ul. Grzybowskiej do alejki łącznikowej od strony wschodniej.

W dniach 8-9 lipca z ruchu samochodowego zostanie wyłączona ul. Ciepła (na odcinku od alejki łącznikowej do ul. Grzybowskiej).

Zmiany w komunikacji miejskiej

Autobusy kierowane będą objazdami:

 • w relacji wschód – zachód:

al. J. Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej

Targowa – ks. J. Kłopotowskiego (powrót: S. Okrzei) – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza - Dobra (powrót: Tamka) - Tamka – L. Kruczkowskiego – Książęca – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie lub od ul. Tamka: Tamka – Kopernika – Świętokrzyska

 • w relacji południe – północ:

Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Grenadierów (powrót: Międzyborska) – Grochowska – Targowa

Czerniakowska – Solec – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie

Al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II

Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Bankowy

Tramwaje będą kierowane Trasą W-Z, przez most Śląsko-Dąbrowski.

Od 8 lipca od godz. 00.00 do 9 lipca do godz. 24.00, nie będzie funkcjonować stacja metra Stadion Narodowy oraz stacja kolejowa Warszawa Stadion. Pociągi będą przejeżdżać przez stacje bez zatrzymywania się.

Zmiany w parkowaniu

Na niektórych ulicach w dzielnicach Praga Południe, Śródmieście, Ochota i Wola wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się. Niektóre z zakazów będą obowiązywały już od 6 lipca.

Znaki zakazu zatrzymywania się staną:

 • na Pradze-Południe w okolicy Stadionu Narodowego, m.in. na ul. Wał Miedzeszyński, Jakubowskiej, Sokolej, J. Zamoyskiego
 • w Śródmieściu m.in. na pl. Teatralnym, w Alejach Jerozolimskich, na ul. Podwale, Senatorskiej, R. Traugutta, Emilii Plater, M. Konopnickiej, B. Prusa, Nowogrodzkiej, Poznańskiej, Wspólnej, Hożej, T. Chałubińskiego, Kruczej, Królewskiej, Grzybowskiej
 • na Ochocie zakaz będzie obowiązywał na ul. Tarczyńskiej, Dalekiej, A. Krzyckiego, Raszyńskiej, Żwirki i Wigury
 • na Woli m.in. na ul. Wroniej, Łuckiej, Ciepłej, Grzybowskiej, al. Jana Pawła II.

Mieszkańcy tych obszarów będą mogli bezpłatnie parkować swoje pojazdy na innych miejscach niż przypisane do ich abonamentów Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego lub całodobowo na parkingach P+R.

Więcej o:
Komentarze (40)
Szczyt NATO. Warszawa sparaliżowana na kilka dni [SZCZEGÓŁOWE MAPY Z UTRUDNIENIAMI]
Zaloguj się
 • uzdek98

  Oceniono 5 razy 5

  a nie lepiej wszystkich mieszkancow WAWY za leb i wywiezc za miasto do obozow dla uchodzcow... bedzie taniej, szybciej i wygodniej ... a co najwazniejsze: cebulakowe sluzby znowu zdadza egzamin ..

 • flat_hu

  Oceniono 6 razy 4

  Po kiego oni się spotykają w środku miasta? Nie mogą pojechać, nie wiem, na pole pod Płońsk?

 • justas32

  Oceniono 8 razy 4

  Mam nadzieję że pojawią się transparenty z prośbami do Nato o pomoc - przez łamanie prawa i konstytucji przez polski rząd ...

 • 1627cd1410

  Oceniono 5 razy 3

  potrzebne i wskazane są protesty i transparenty. jeśli mieszkasz wzdłuż zablokowanych tras wywieś transparent typu:
  'send macierewicz to shrink!' lub
  'breaking Constitution breaks the trust'

 • blenderspl

  Oceniono 5 razy 3

  Miasto powinno funkcjonować normalnie, służby powinny zadbać o bezpieczeństwo. Tymczasem łatwiej jest zamknąć pół miasta! Gratuluję, profesjonalna robota!

 • natassja

  Oceniono 4 razy 2

  Czemu to mi wyskakuje w filtrze na Wrocław? Czemu uważacie, że to tak globalny iście problem i news pierwszej rangi, że MUSZĘ to przeczytać? Co mnie obchodzą problemy z ruchem samochodowym i organizacyjne stolicy?

 • mniklasp

  Oceniono 3 razy 1

  nikt w Nowym Jorku nie wyobraza sobie zamkniecia nawet jednej ulicy na Manhatanie w zwiazku z jakims wydarzeniem a przeciez na sesje ONZ przyjezdza ponad 100 prezydentow.

 • alex1w

  Oceniono 7 razy 1

  Warszawa da sobie radę... jak zwykle zresztą. Ale czy płaszczak da sobie radę ze 'szczytowaniem' i 'staniem'?.. na straży, to nie wiem?.. Stres staniu, nie służy... :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX