Biskup odwołał proboszcza. Przyznał się do "czynów niemoralnych z osobą nieletnią"

• Biskup Płocki odwołał dotychczasowego proboszcza parafii Szreńsk• Duchowny został też zawieszony we wszystkich funkcjach duszpasterskich• Proboszcz przyznał się biskupowi do czynów niemoralnych z nieletnim

Duchowny sam zgłosił się do biskupa i przyznał się do czynów niemoralnych z osoba niepełnoletnią - przekazała w komunikacie Elżbieta Grzybowska, rzeczniczka prasowa płockiej Kurii Diecezjalnej. Proboszcz został zobowiązany do natychmiastowego opuszczenia parafii oraz otrzymał zakaz kontaktów z osobami niepełnoletnimi. "Skierowano go też do miejsca odosobnienia" - czytamy.

Rzeczniczka kurii dodała, że biskup "niezwłocznie" spotkał się z pokrzywdzonym dzieckiem i jego rodzicami. "W trakcie rozmowy zostali oni przeproszeni za doznaną krzywdę. Otrzymali zapewnienie o pełnej współpracy w rozwiązaniu tej bolesnej sprawy. Rodzina przyjęła zaproponowaną pomoc prawną i psychologiczną. W trakcie rozmowy rodzice zdecydowali, że kierują sprawę do prokuratury. Tym samym zawieszona została procedura kościelna" - głosi komunikat.

"Wyrażamy głęboki żal z powodu zaistniałego zgorszenia i wyrządzone zło. Otaczamy modlitwą wiernych parafii Szreńsk i wszystkich, których ta sprawa dotknęła" - podkreśliła w oświadczeniu kuria.