Bloger Matka Kurka przegrał proces z Owsiakiem. Musi przeprosić i zapłacić zadośćuczynienie

• Piotr W. został skazany prawomocnym wyrokiem przez Sąd Apelacyjny
• Sąd potwierdził że, Piotr W. naruszył dobra osobiste Jerzego Owsiaka
• Bloger piszący jako Matka Kurka ma przeprosić i zapłacić 10 tys. zł

Jerzy Owsiak poleciał do Nowego Jorku, korzystając z biletów przekazanych przez LOT na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - sugerował na swoim blogu Piotr W. W kwietniu sąd uznał, że to nieprawdziwe twierdzenie narusza dobra osobiste Owsiaka. Matka Kurka odwołał się od tego wyroku. Teraz Sąd Apelacyjny podtrzymał werdykt. Poza zarządzonymi wcześniej przeprosinami na portalu kontrowersje.net, bloger musi zapłacić Owsiakowi 10 tys. zł zadośćuczynienia - podaje 24legnica.pl

Dowiedz się więcej:

O co dokładnie Matka Kurka pomówił Owsiaka?

W lipcu 2015 roku na blogu Matki Kurki ukazał się tekst pt.  "Kilometrówka Owsiaka – za 32,5 tys. z puszek dzieci Dreamlinerem do Nowego Yorku”. Piotr W sugerował w nim, że Jerzy Owsiak poleciał do USA, korzystając z biletu przekazanego przez LOT na aukcję WOŚP. W rzeczywistości ten bilet otrzymała osoba, która wygrała go na aukcji Orkiestry. Owsiak z rodziną rzeczywiście polecieli do USA, a wyjazd sfinansował Amerykanin polskiego pochodzenia, współpracując z nowojorską WOŚP. 

Ile procesów z Owsiakiem przegrał Matka Kurka?

Piotr W.przegrał pierwszy proces z Jerzym Owsiakiem w lutym 2015 roku. Sąd uznał, że określenie Owsiaka na blogu "hieną cmentarną" i  "królem żebraków" było znieważeniem. Bloger musiał zapłacić 5 tys. zł grzywny. W lutym 2016 roku sąd uznał, że sugestie Matki Kurki na temat wykorzystania biletów z WOŚP do własnych celów były zniesławieniem. Wyrok podtrzymał Sąd Apelacyjny, który zarządził 10 tys. zł zadośćuczynienia.

Komentarze (143)
Bloger Matka Kurka przegrał proces z Owsiakiem. Musi przeprosić i zapłacić zadośćuczynienie
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 79 razy 73

  Kurka, mało ci?
  Kto jeszcze pamięta, jak w latach 2005-2007 Kurka jeździł po rządzie PIS?
  To Kurka jako pierwszy robił zestawienia dawnych członków PZPR i PRON, którzy obecnie są politykami PIS, względnie byli politykami partii koalicyjnych (Samoobrony i LPR). To Kurka wyciągnął sprawę ojca Kaczyńskiego, wyraźnie sugerując jego związki z Urzędem Bezpieczeństwa.
  A nagle później, po 2007 roku Kurce odkręciło się w główce. Nagle stał się zwolennikiem PIS, który do tej pory opluwał. Chcąc się przypodobać tzw. niepokornym mediom zabrał się za Owsiaka (ku uciesze całej tej pseudoprawicowej czeredy). I teraz dostaje po dup...ie, zasłużenie, za swoje pomówienia.

 • white_lake

  Oceniono 69 razy 63

  nareszcie ten cham i burak został sprawiedliwie osądzony,
  kiedyś był zabawny, ale chyba jakiś odłamek tupolewa trafił go w łeb i coś mu się poprzestawiało, bo od tego czasu nie da się go czytać
  kolejna ofiara Smoleńska

 • wpac

  Oceniono 63 razy 55

  Wyrok nie spodoba się pewnej Gnidzie i złoży pewnie kasację.

 • leszek.30

  Oceniono 55 razy 53

  "Matka Kurka", to przyjaciel "Leśnego Ruchadła", a więc w jednej rodzinie z imć Dudą....
  Będzie ułaskawiony...!!!

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 60 razy 52

  och przecież to codzienność u miłujących bliźnich katolików, narodowców i patriotów

  pomówienia, kłamstwa, chamstwo - to wyróżnia 'prawdziwych polaczków'

  wystarczy poczytać wpisy na forum gazety

 • tempus

  Oceniono 53 razy 47

  Znakomicie. Taki typek myśli że w internecine można każdego opluć bezkarnie. Szczególnie goście w czarnych kieckach nie lubią Owsiaka i tego co robi. A moja córka przedwcześnie urodzona była ratowana za pomocą aparatury z przyklejonym czerwonym serduszkiem WOŚP.
  Orkiestro, graj do końca świata i dłużej!

 • esmeras

  Oceniono 47 razy 43

  Czemu tak mało? 50-80 tys na Orkiestrę :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX