Zobaczył niemieckich żołnierzy. "Skąd mam wiedzieć, że to nie jest, ku***, najazd na Polskę?"

O największych po 1989 roku manewrach wojskowych w Polsce trąbiły wszystkie media. Czy to możliwe, że ktoś mógł o nich nie słyszeć? Jak się okazuje, owszem.

Planowane manewry wojskowe czy może pokazowa przeprawa militarnych pojazdów? Tego - wydawać by się mogło - naturalnego pytania nie zadali sobie świadkowie przejazdu wojskowej kolumny samochodów jedną z polnych dróg w województwie kujawsko-pomorskim.

Kiedy mężczyźni zostali poproszeni o przeparkowanie swoich aut, a ich oczom ukazywały się kolejne opancerzone pojazdy na - jak to określili - "niemieckich blachach", ich diagnoza była prosta. Swoje rozważania mężczyźni zamieścili w sieci, jednak nagranie zostało już usunięte przez Facebooka.

Z jakiej racji w ogóle, ku***, szkopy bujają się po moim kraju, gdzie ja się wychowałem?!
Skąd ja mam wiedzieć, że to nie jest jakiś, ku***, najazd na Polskę? Przecież jak wyciągnę, ku***, nóż, to on mnie zastrzeli
Czemu oni, ku***, nie jeżdżą u siebie... Szkopy, ku***, hitlerowcy jeb***

Dalej jest tylko zabawniej, a może w tym przypadku - raczej straszniej. "Fachowe analizy" bacznych obserwatorów typu: "Ruscy, gdyby chcieli, toby w Berlinie byli w ciągu tygodnia, toby nas wykończyli w ciągu kilku godzin" przeplatają się z mniej wybrednymi komentarzami: "No, ku***, barany. Ped*** jeb***. Wyp***, ku***" czy "Spie***, ku***, szkopie, jeb***".

Nasi jadą, ku***, nasi. Nasi na końcu jadą. A gdzie... To szkopy, ku***. Heil Hitler, ku***, ped***

Przejawów tradycyjnej polskiej gościnności nie było końca. "Będzie grubo, oni nie jadą na żadne manewry. Skur*** się do wojny szykują" - słyszymy w nagraniu.

A jednak - kolumna niemieckich pojazdów wojskowych nie znalazła się w Polsce przez przypadek, ale powody jej obecności w Kujawsko-Pomorskiem były zgoła inne od tych, które proponowali niepocieszeni sytuacją mężczyźni.

Mundurowi brali udział w manewrach NATO, w momencie nagrywania filmu prawdopodobnie jechali w kierunku Chełmna, gdzie podczas ćwiczeń "Anakonda16" w ciągu 45 minut mieli za zadanie postawić most na Wiśle. 

A skąd wiemy, że kolumna dopiero jechała na manewry, a nie wracała z nich? Tutaj czujny wzrok bohaterów nagrania nas nie zawiódł: "Oni są suche, zobacz opony, ku***. Mam nadzieję, że ich, ku***, Putin roz**" - słyszmy.

 

Więcej o: