Holland krytykuje próby uświęcania L. Kaczyńskiego, a Ziobrę nazywa mściwym komarem

1. "To, co dzieje się wokół Lecha Kaczyńskiego to smutne i groźne"
2. Reżyser skrytykowała prezydent W-wy za brak pomnika smoleńskiego
3. Holland odniosła się też do kasacji, jaką Ziobro złożył ws. Polańskiego

- Ta pomnikomania i próby uświęcenia Lecha Kaczyńskiego byłyby komiczne, gdyby nie były smutne i groźne. Temu człowiekowi dzieje się krzywda. Zmienia się go w rodzaj bałwana - powiedziała Agnieszka Holland w Radiu ZET.

Reżyser opowiedziała się za tym, żeby PiS mogło zrealizować swoje postulaty upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej. Holland skrytykowała też Hannę Gronkiewicz-Waltz za odmowę postawienia pomnika smoleńskiego mimo tego, że wielu ludzi miało emocjonalną potrzebę takiego upamiętnienia.

"PiS żywi się trupami"

Bardzo ostro skrytykowała plan ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, którą zapowiadają obecni prokuratorzy. - To jest obrzydliwe. Ekshumacja niczemu nie służy poza rozdrapywaniem ran, chyba że będą jakieś wrzutki służb – stwierdziła.

- Są takie organizmy żywe, które żywią się tym, co martwe. Partia rządząca żywi się trupami. Nie tylko tymi, którzy leżą w ziemi, na cmentarzach, ale przerabia żywych na martwych – dodała.

"Pan Zbyszek jest mściwym komarem"

Kasację, którą prokurator generalny Zbigniew Ziobro skierował do Sądu Najwyższego ws. odmowy ekstradycji Romana Polańskiego do USA, Agnieszka Holland oceniła jako żałosną.

- To satysfakcja małego człowieka, że może człowiekowi dużo większemu zrobić kuku. Zbigniew Ziobro to robi, bo jest panem Zbyszkiem, a pan Zbyszek tak już ma. Jest małym, mściwym komarem, który roznosi Zikę podejrzeń i zła – mówiła reżyser.

Holland podkreślił, że przestępstwo Polańskiego było „obrzydliwe” i „paskudne”, ale teraz dalsze ściganie go nie interesuje już ani Amerykanów, ani nie jest też w interesie Polski. – Z punktu widzenia amerykańskiego prawa to jest złożona sprawa. To jest sprawa vendetty prawniczej – mówiła Holland.

ZOBACZ TEŻ KSIĄŻKĘ: "Lech Kaczyński. Opowieść arcypolska" >>

Więcej o:
Komentarze (244)
Holland krytykuje próby uświęcania L. Kaczyńskiego, a Ziobrę nazywa mściwym komarem
Zaloguj się
 • durnomierz

  Oceniono 58 razy 48

  Nieudolny, niesamodzielny prezydent, prezydent swojego brata, zakompleksiony, zalękniony, sprawca wielkiej narodowej tragedii, pochowany na Wawelu!

  Mówi się: de mortuis nil nisi bene. Ale się nie da, kiedy te hieny nie dadzą spokoju nie dadzą po prostu o nim zapomnieć!

  Żadnych pomników!
  Żadnych honorów!
  Ekstradycja z Wawelu!
  Subito!!!

 • marudna.maruda

  Oceniono 57 razy 47

  "PiS żywi się trupami" od pamiętnego dnia katastrofy. Ale to się podoba... klerowi, bo jest wysyp kościelnych uroczystości ku czci. Babciom moherkowym, bo uwielbiają takie szopki. Nawiedzonym starszym panom, bo dzięki demonstrowaniu swojej wiary wypływają na powierzchnię- niczym innym nie potrafią zaimponować. A zwłaszcza Jarosławowi, ktory znakomicie funkcjonuje i rządzi, za nic nie odpowiadając.
  Błogosławiony Lech... za małpę w czerwonym? Za biegunki? Za walkę o krzesło? Nie powinno się ponoć źle wyrażać o zmarłych, ale pierwszym, który obraża bliźniaka, jest jego osobisty brat.
  Tym szybciej spada się z pomników, im bardziej gorączkowo stawiane. Chyba prezes o tym wie.
  Natomiast raz wprowadzony w poczet świetych trwa w nim na wieki- i chyba o takie trwanie prezesowi chodzi. Ale kościół idzie na ilość, nie na jakość. Ciekawe, co na te pomysły z beatyfikacją sądzi episkopat.

 • leszek.30

  Oceniono 49 razy 41

  Śnieg, to najwdzięczniejszy i najtańszy materiał na tego rodzaju pomniki .. !
  Można też wykorzystać dzieci do ich lepienia.. Dzieciska będą miały frajdę, a PiS-bolszewia tysiące bałwanów-Kaczyńskich..!!!

 • sailor20170605

  Oceniono 45 razy 35

  PiSS to nekrofile.

 • papa_kilo

  Oceniono 44 razy 34

  Polański, skazany czy nie, nadal będzie znany i uznany jako wybitny reżyser. A pan Zbysio jest i pozostanie zerem. No ale taki jest los miernoty, wypierdka kurdupla.

 • wunderwaffen

  Oceniono 44 razy 34

  "PiS żywi się trupami"

  Juz tydzień po katastrofie smoleńskiej, na tym forum przedstawiłem diagnozę, że partia hien cmentarnych będzie nie raz rozkopywał groby swoich bliski, wymachiwała truchłami aby tylko wyłudzić nienależne pieniądze i dorwać się do koryta.

  Historia pokazała, ze nie pomyliłem się oceniając pozbawione moralności hieny.

 • ter5919

  Oceniono 38 razy 30

  Iloscia pomnikow Prezes chce zagluszyc wyrzuty sumienia i zarazem zwiekszyc ilosc krasnali ogrodowych w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX