Skandaliczne zachowanie angielskich kibiców. Deptali polską flagę i wycierali o nią buty

To nagranie pokazuje, że nie wszyscy kibice rozumieją, czym jest duch sportowej rywalizacji. Angielscy kibice, ciesząc się z awansu do fazy pucharowej, dali upust najbardziej prymitywnym zachowaniom.

Zwykły lokal i zwykli z pozoru fani futbolu. W sieci pojawiło się nagranie, na którym angielscy kibice wyrażają radość po tym, jak ich drużyna awansowała do 1/8 finału. Z kubkami piwa w dłoniach śpiewają, tańczą i gratulują sobie nawzajem.

W pewnym momencie jeden z fetujących kładzie na podłodze polską banderę. Przydeptuje ją nogą, na znak triumfu nad rywalem. Chwilę potem jeden z kibiców wymownie wyciera o nią buty. Do bezczeszczenia biało-czerwonej flagi przyłączają się wkrótce kolejni.

 

Nagranie ze skandalicznym zachowaniem angielskich kibiców spotkało się z wieloma negatywnymi opiniami.

"Typowy margines" - to jeden z komentarzy pod filmem. "Aż mnie w sercu zakuło, gdy zobaczyłam, jakim szacunkiem te kibole darzą innych" - stwierdził ktoś inny.

Bójki pseudokibiców na Euro 2016

Już na samym początku Euro 2016 doszło do incydentu z udziałem brytyjskich pseudokibiców. 10 czerwca policja w Marsylii interweniowała w związku ze starciami kiboli z lokalną społecznością. 

W bójkach brało udział około 200 osób. Policja poinformowała, że w wyniku starć rannych zostało dwóch Brytyjczyków, a lekkie obrażenia odniosło czterech funkcjonariuszy. 

 

 

Więcej o: