"wSieci": "Para Prezydencka będzie mieć na ŚDM specjalne trony". Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę

W najnowszym przeglądzie tygodniowym "wSieci" pojawiła się informacja, że Para Prezydencka ma w czasie Światowych Dni Młodzieży zasiadać na "specjalnych tronach". Autorzy wpisu uważają to wyróżnienie za szczyt absurdu.

Jak twierdzą Igor Zalewski i Robert Mazurek, podczas mszy świętej z udziałem papieża wszyscy najważniejsi politycy będą siedzieć na identycznych miejscach. Z wyjątkiem Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy. Dla nich Kancelaria Prezydenta miała podobno zażądać specjalnych tronów na podwyższeniu.

"Nie twierdzimy, że Duda zwariował, ale ewidentnie jego urzędnicy i ministrowie go ośmieszają" - twierdzą autorzy przeglądu. W ich ocenie pomysłodawcy tronów to "albo idioci, albo sabotażyści".

Zastanawiać może jednak źródło tej informacji, bo obecności specjalnych siedzeń na podwyższeniu nie potwierdzają ani organizatorzy ŚDM, ani Kancelaria.

"Kancelaria Prezydenta RP nigdy nie zwracała się do organizatorów z prośbą o specjalne „podwyższenia” dla Pary Prezydenckiej podczas uroczystości związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży. Nie słyszeliśmy również, aby takie „podwyższenia” były planowane" - odpowiedział nam w mailu Marek Magierowski, dyrektor Biura Prasowego.

- Wszyscy oficjele będą siedzieli na identycznych miejscach, informacja o specjalnych tronach na podwyższeniach dla Pary Prezydenckiej jest nieprawdziwa - powiedziała nam z kolei przedstawicielka Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

 

Więcej o:
Komentarze (97)
"wSieci": "Para Prezydencka będzie mieć na ŚDM specjalne trony". Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 50 razy 38

  Para "prezydencka" to może siedzieć byle gdzie , ale dla zwykłego posła muszą jakieś specjalne i podwyższone miejsce wyszykować , bo konusa widać nie będzie

 • fakiba

  Oceniono 31 razy 27

  Kancelaria nigdy nie zwraca się z prośbą , tylko wydaje polecenia , chyba że polecenie wydaje prezio wtedy je natychmiast wykonuje

 • kotprezesa

  Oceniono 27 razy 25

  I berło niech dostanie!
  Berło w kształcie ch..a Kaczyńskiego.
  Dobrze mu leży w dłoni.

 • malgorzata.ewa.golab

  Oceniono 29 razy 25

  A korony???? O koronach zapomniano!!!

 • tenotkay

  Oceniono 28 razy 22

  To sa:SWIATOWE DNI MLODZIEZY KATOKLICKIEJ, ktora wierzy w brednie takie jak ta ze kobieta powstala z Zebra Adama a swiat ma 6000 lat.

 • kucyk_trojanski

  Oceniono 22 razy 22

  Para prezydencka spadła z księżyca?
  Jeszcze nie zasiedli na tronie a już z niego spadli.
  To duża aktywność prezydentostwa.

 • marcela777

  Oceniono 23 razy 21

  duda na ŚDM? to, że koresponduje z leśnym ruchadłem nie znaczy, że zalicza się do młodzieży, raczej jest podstarzałym fircykiem

 • acototak

  Oceniono 17 razy 17

  Kornhauserowa z mężem wystąpią na ŚDM jako młodzież, czy jako przyszli święci?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX