"wSieci": "Para Prezydencka będzie mieć na ŚDM specjalne trony". Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę

W najnowszym przeglądzie tygodniowym "wSieci" pojawiła się informacja, że Para Prezydencka ma w czasie Światowych Dni Młodzieży zasiadać na "specjalnych tronach". Autorzy wpisu uważają to wyróżnienie za szczyt absurdu.

Jak twierdzą Igor Zalewski i Robert Mazurek, podczas mszy świętej z udziałem papieża wszyscy najważniejsi politycy będą siedzieć na identycznych miejscach. Z wyjątkiem Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy. Dla nich Kancelaria Prezydenta miała podobno zażądać specjalnych tronów na podwyższeniu.

"Nie twierdzimy, że Duda zwariował, ale ewidentnie jego urzędnicy i ministrowie go ośmieszają" - twierdzą autorzy przeglądu. W ich ocenie pomysłodawcy tronów to "albo idioci, albo sabotażyści".

Zastanawiać może jednak źródło tej informacji, bo obecności specjalnych siedzeń na podwyższeniu nie potwierdzają ani organizatorzy ŚDM, ani Kancelaria.

"Kancelaria Prezydenta RP nigdy nie zwracała się do organizatorów z prośbą o specjalne „podwyższenia” dla Pary Prezydenckiej podczas uroczystości związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży. Nie słyszeliśmy również, aby takie „podwyższenia” były planowane" - odpowiedział nam w mailu Marek Magierowski, dyrektor Biura Prasowego.

- Wszyscy oficjele będą siedzieli na identycznych miejscach, informacja o specjalnych tronach na podwyższeniach dla Pary Prezydenckiej jest nieprawdziwa - powiedziała nam z kolei przedstawicielka Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

 

Więcej o: