"Wielka gra" wraca do TVP2. Z nową nazwą. Nie zgadniecie jaką!

1. TVP2 zapowiedziało premierę nowego teleturnieju - "Większa gra"2. Inspiracją była "Wielka gra", którą widzowie oglądali przez ponad 40 lat3. Do "Dwójki" nie wróci Stanisława Ryster, stacja planuje też nową formułę

W lutym przyszłego roku TVP2 chce zaprezentować nowy teleturniej - "Większa gra". Program będzie nawiązywać do "Wielkiej gry", którą widzowie oglądali w telewizji publicznej od lat 60. przez ponad 40 lat. Władze stacji zapowiadają jednak zupełnie nową formułę programu.

Jak donoszą Wirtualne Media, nie będzie m.in. trójetapowej rozgrywki, podczas której zawodnicy odpowiadali na pytania prowadzącego i ekspertów z danego tematu.

- Minęła cała epoka w dziejach telewizji. Formuła „Wielkiej gry” byłaby zbyt wolna jak na obecne przyzwyczajenia widza, dlatego nie wrócimy do niej - tłumaczy Maciej Chmiel, dyrektor TVP2.

Zmieni się też scenografia i wystrój studia.

Prowadzący? Na pewno nie Ryster

Nie wiadomo jeszcze, kto poprowadzi "Większą grę". Jedno jest pewne - nie będzie to wieloletnia gospodyni "Wielkiej gry" Stanisława Ryster. 

- Odklejenie od „Wielkiej gry” daje nam możliwość napisania teleturnieju od nowa, przez co nie musimy się martwić o prawa autorskie ani oparte o nostalgię porównania - podkreślił szef TVP2.

 

„Wielka gra” zadebiutowała w TVP2 w 1962 roku, widzowie po raz ostatni obejrzeli ją w 2006 roku.