Tomasz Zimoch jednak będzie komentował mecze EURO na radiowej antenie

1. Od czwartku Tomasz Zimoch będzie miał audycję w Radiu ZET2. Będzie komentował m.in. wydarzenia EURO 2016 we Francji3. Pierwsza audycja już jutro z okazji meczu Polska-Niemcy

 - Audycja nazywać się będzie "EuroZET jeszcze inaczej, czyli Tomasz Zimoch w Radiu ZET" - informuje stacja. - Usłyszycie ją od poniedziałku do piątku. Tomasz Zimoch zajmie się tym, na czym zna się najlepiej, czyli piłką nożną. Premiera programu już jutro w dniu meczu Polska - Niemcy.

Przypomnijmy, że Tomasz Zimoch odszedł z Polskiego Radia po tym, jak zarząd rozgłośni zawiesił go w pełnieniu obowiązków pracowniczych. Był to efekt wywiadu, w którym dziennikarz skrytykował nowe rządy w mediach publicznych. Polskie Radio oceniało, że to "opinie niegodne dziennikarza".

Sprawa została skierowana do Komisji Etyki Polskiego Radia, która uznała, że dziennikarz "naruszył zasady etyki zawodowej". Na początku czerwca Tomasz Zimoch podjął decyzję o rozwiązaniu umowy z publicznym nadawcą. "36 a właściwie 38 lat pracy. To było coś przepięknego. Ale dzisiaj rozwiązałem umowę z Polskim Radiem. Z winy pracodawcy" - napisał na swoim Facebooku.

Więcej o: