Lekarze skarżą się na niskie pensje. Zrobili zaskakujący plakat

Z jednej strony truskawki, z drugiej - zdjęcie z operacji. Lekarze rezydenci za pomocą dobitnego plakatu protestują przeciwko niskim płacom w Polsce.

Kontrowersyjny plakat trafił na fanpage Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Lekarze porównują zarobki zbieraczy truskawek w Wielkiej Brytanii (7 funtów na godzinę - ok. 38 zł), do stawek otrzymywanych przez trzech lekarzy rezydentów. 

Lekarz rezydent to pełnoprawny lekarz w trakcie specjalizacji - po 6 latach studiów, 13 miesiącach stażu i Lekarskim Egzaminie Końcowym. Rezydent zarabia w Polsce od 13-15 zł netto za godzinę pracy.

Przeciwko niskim płacom rezydenci będą protestować w najbliższą sobotę w Warszawie przed Ministerstwem Zdrowia.

Więcej o:
Komentarze (212)
Lekarze skarżą się na niskie pensje. Zrobili zaskakujący plakat
Zaloguj się
 • mood_indygo

  Oceniono 35 razy 15

  Przy okazji napiszcie na plakacie ile angielski lekarz zapłacił za swoje wykształcenie i ile lat będzie spłacał opłaty za studia.

 • tojaaaa

  Oceniono 38 razy 14

  A dlaczego oni robią porównanie z zarobkami w UK? W moim zawodzie w Anglii zarabia się 10 razy więcej. Naprawdę nie znam biednego lekarza. A wy znacie?

 • jfk63

  Oceniono 24 razy 12

  Za studia w Anglii musieliby zapłacić, a za medyczne dziesiątki tysięcy funtów. U nas studia zrobili za darmo. Na innych kierunkach też trzeba się uczyć, zdawać egzaminy i nic nie przychodzi za darmo. przed rozpoczęciem studiów zdawali sobie sprawę z polskich realiów, a mimo wszystko wybrali ten kierunek. Chcecie wyjechać? proszę bardzo. Ale zwróćcie pieniądze poniesione przez społeczeństwo na Waszą edukację.

  I jeszcze jedno: to, że leczycie ludzi nie znaczy, że jesteście od nich lepsi i macie być wyjątkowo traktowani.

 • Robert Wasielewski

  Oceniono 10 razy 8

  Trzeba zwrócić uwagę na to że chodzi o lekarzy rezydentów. Pracują na oddziale gdzie wykonują pracę jak każdy inny lekarz na kontrakcie a zarabiają po 2100 zł netto. Ta kwota jest do sprawdzenia przez każdą osobę ponieważ pensja jest płacona przez ministerstwo i zapisana jest w ustawie. Uważam że zarabiają za mało w swojej pracy bo ja kończąc mniej wymagające studia od początku zarabiałem lepiej a nie odpowiadam za czyjeś życie i zdrowie. Znam młodych lekarzy którzy tyle zarabiają i nie stać ich żeby sobie wynająć za te pieniądze samodzielne mieszkanie a zaznaczam że mają po prawie 30 lat. Jak wszyscy wyjadą za granicę to tym bardziej nikt z nas nie dostanies sie do dobrego specjalisty.

 • Konrad Smolarek

  Oceniono 12 razy 8

  Jeżeli rolnik w KRSU płaci kilka złotych składki zdrowotnej i PiS nie chce tego zmienić to o czym rozmawiamy,

 • Pan X

  Oceniono 20 razy 8

  jestem studentem, mieszkam w akademiku. Na moim piętrze mieszkają stażyści i rezydenci, których nie stać na wynajęcie mieszkania. Tak znam biednych lekarzy i jest ich wielu

 • lilubia

  Oceniono 15 razy 5

  Zasuwają ciężko bo z ludźmi chorymi robota to prawdziwe przekleństwo, rodziny jeszcze gorsze. Warunki słabe , oczekiwania ogromne...
  A pielęgniarki jeszcze gorzej 2000 pln w Pl i 2000 Euro w Niemczech. Nie ma co czekać trzeba uciekać.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 13 razy 5

  no przecież rzad Szydło uchwalił ze pensje maja być godziwe i wysokie, dojnej zmianie nie ufacie rezydenty?

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 8 razy 4

  O cholera, to wynika że w szpitalu robi jakieś 700 godzin w miesiącu. Do tego 240 godzin w przychodni, 120 godzin na prywatnej praktyce i 50 godzin na pogotowiu. I tak miesiąc w miesiąc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX