Kierowca tira myślał, że zgubił auto z cennym ładunkiem. Popełnił samobójstwo. "Makabryczna pomyłka"

1. Do tragedii doszło w Miejscu Obsługi Pasażera na A4 pod Gliwicami
2. Kierowca był pod wpływem alkoholu. Nie mógł znaleźć swojego tira
3. Auto stało po drugiej stronie drogi. Policja: "to makabryczna pomyłka”

 "W sobotę, 28 maja około godziny 15.00 gliwicka policja otrzymała zgłoszenie kradzieży wypełnionego towarem tira” - piszą "Nowiny Gliwickie”. Stróżów prawa zaalarmował jeden z pracowników Miejsca Obsługi Pasażera w Kozłowie. Poprosił go o to 31-letni kierowca rzekomo skradzionego pojazdu.

Mężczyzna wcześniej zaparkował auto na MOP-ie, a następnie poszedł napić się alkoholu. Później nie był w stanie znaleźć auta, więc postanowił zaalarmować policję.

- Kierowca wpadł w panikę. Mówił, że przewozi materiały budowlane za ponad 2 mln zł. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce - mówił gliwickiej "Gazecie Wyborczej” Marek Słomski, rzecznik miejscowej policji.

"Makabryczna pomyłka”

Niestety, niedługo później do policjantów dotarła kolejna informacja od pracowników MOP-u: tym razem w jednej z toalet znaleziono wisielca - był nim właśnie kierowca zaginionego tira.

Tymczasem zaalarmowani poprzednim telefonem policjanci bez trudu odnaleźli "skradzioną” ciężarówkę - stała po drugiej stronie drogi, obok bliźniaczego zajazdu - dokładnie tam, gdzie kierowca ją zostawił. W stacyjce wciąż były kluczyki, a w kabinie znaleziono m.in. gotówkę i rozpoczętą butelkę alkoholu. Choć śledztwo wciąż trwa, policjanci mają już mocną hipotezę:

- Wiele wskazuje za tym, że doszło do makabrycznej pomyłki. 31-latek wracając musiał pomylić drogi. Wpadł w panikę i targnął się na swoje życie - mówił w "GW” Słomski.

Więcej o sprawie śmierci 31-letniego kierowcy przeczytacie w gliwickiej "Gazecie Wyborczej”.

Więcej o: