Pokazała zdjęcie kupionych bułek. Czemu mają taką dziwną barwę? Sieć odpowiada

"Bułki z l.eclerc sprzedawane jako pełnoziarniste są chyba zwyczajnie... barwione! skandal!!!" - napisała na Facebooku zaskoczona klientka. Sieć uspokaja, że to tylko jednostkowy przypadek.

Na zamieszczonym przez klientkę zdjęciu widać ciemne bułki z jaśniejszymi bokami. "Czemu informacja o składzie produktu nie dotyczy pieczywa?? Ja chcę wiedzieć co jem i co kupuje!" - pisze zdenerwowana klientka.

Wpis wywołał burzliwą dyskusję. Wiele osób oburzyło się, że sklepy oferują im oszukane, barwione pieczywo.

Sieć E.Leclerc od razu zbadała sprawę. Okazało się, że w oddziale sklepu w Galerii Przymorze, gdzie dokonano zakupu, nastąpiła chwilowa awaria maszyny do mieszania ciasta. 

Odpowiedź E.LeclercOdpowiedź E.Leclerc FB

"Mogło się zdarzyć, że mąki na ciasto zostały niedokładnie wymieszane – stąd różnice w zabarwieniu bułki" - wyjaśnia w komentarzu osoba prowadząca profil firmy na Facebooku.

E.Leclerc podkreśliło też, że nie ma w swojej ofercie bułek pełnoziarnistych i razowych.  "W ofercie sklepu w Gdańsku są dwie bułki ciemne: z dodatkiem ziaren oraz słodu ciemnego" - wyjaśnia przedstawiciel firmy.

W odpowiedzi sieć podkreśla również, że nie oferuje takiego samego asortymentu we wszystkich sklepach w Polce, a pieczywo jest wypiekane od podstaw na miejscu.

Więcej o:
Komentarze (24)
Pokazała zdjęcie kupionych bułek. Czemu mają taką dziwną barwę? Sieć odpowiada
Zaloguj się
 • jola1102

  Oceniono 6 razy 4

  Jakim trzeba być naiwniakiem aby wierzyć,że pieczywo z marketu jest zdrowe....

 • errato1

  Oceniono 4 razy 4

  Pani Pulina - jak ze zdjęcia wynika - jest osobą dość młodą i zapewne bułek pełnoziarnistych czy razowych nie miała okazji widzieć, więc zapewne nie zdaje sobie sprawy, że w marketach takowych raczej ze świecą szukać. Wszelkie tego typu wynalazki o ciemnym zabarwieniu są zwyczajnie barwione słodem, melasą czy co tam producent akurat pod ręką ma...

  Polecam małe swojskie piekarnie, bo tylko tam można jeszcze kupić prawdziwe pieczywo razowe, pełnoziarniste, czy nawet ze zwykłej, białej mąki, tyle że wykonane od podstaw, a nie z gotowych mieszanek z Chin. A najlepiej wypiek własny, wcale nie taki trudny :)

 • poljack

  Oceniono 3 razy 3

  Każdy wie że do białego pieczywa dodaje się karmelu jako barwnika .Tylko ten co nie chce się dowiedzieć nie wie.

 • uzdek98

  Oceniono 4 razy 2

  no pewno, ze bulki w marketach sa barwione, tez mi odkrycie ameryki ... co wiecej, jest tam rowniez sol przemyslowa i susz jajeczny ale mundrolki z sanepidu przeciez uznały, ze nikt od tego jeszcze nie zginal, wiec mozna ... a czlowiek nie swinia ...

 • skaut001

  Oceniono 2 razy 2

  Proponuje nie kupowc pieczywa w hipermarketach... .

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy 2

  "Sieć E.Leclerc od razu zbadała sprawę. Okazało się, że w oddziale sklepu w Galerii Przymorze, gdzie dokonano zakupu, nastąpiła chwilowa awaria maszyny do mieszania ciasta."
  ==============================================================
  Znaczy się, że w wyniku tej awarii źle wymieszano ciasto z barwnikiem i dlatego szwondel się rypnął?! Te głąby takim tłumaczeniem sami w goowno się pakują. Jednak "wyrozumiałe" instytucje nadzorujące (Sanepid, Inspekcja Handlowa itp.) znowu się niczego nie dopatrzą. Tak coś jak z solą drogową, suszem jajecznym i wuj wie z czym jeszcze.

 • kwantowypajonk

  Oceniono 1 raz 1

  Gołym okiem widać że to nie jest pieczywo pełnoziarniste, wiec co klientka oczekiwała ?
  Pewnie jeszcze kosztowała z 0,15gr...

 • errato1

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe, gdzie zniknęły komentarze...

 • Piwo Jasne

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież to jest ekologiczne pieczywo . W ramach dobrej zmiany wszystkie zboża uprawiane w Polsce wpisane zostaną na listę roślin ściśle chronionych stąd te barwione syntetyczne bułeczki jako przygotowanie do ochrony zbóż. Wszystkie pola uprawne zamienione zostaną w parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody stąd wymodzona przez dobrą zmianę ustawa o obrocie ziemią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX