Młodzież Wszechpolska szokuje po masakrze w Orlando. Wpis usunęli, ale jest kolejny. "Nie wstydzimy się..."

1. W Orlando zginęło 50 osób - to najkrwawsza strzelanina w historii USA2. Młodzież Wszechpolska na FB komentowała tragedię, cytując Pismo Św.3. Wg cytatu, akty homoseksualne to "obrzydliwość". "Będą ukarani śmiercią"

 W nocy z soboty na niedzielę napastnik zastrzelił 50 osób w klubie dla gejów na Florydzie. W historii USA nie było jeszcze masakry z taką liczbą ofiar. Solidarność z ofiarami wyraziły najważniejsi przywódcy z całego świata, w tym papież Franciszek. Tymczasem Młodzież Wszechpolska inaczej podeszła do sprawy...

"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli (Kpł 20, 13-14)". Wpis o takiej treści pojawił się na facebookowym profilu Młodzieży Wszechpolskiej tuż po tragedii. To cytat z Księgi Kapłańskiej Starego Testamentu.

- "Prawdziwi Polacy katolicy" vs prawdziwy katolicyzm. @MWszechpolska obok
miłosierdzia to wy nawet nie staliście skomentował na Twitterze dziennikarz "Gazety Wyborczej", Łukasz Woźnicki.

Post szybko zniknął, ale został zauważony przez wiele oburzonych osób. Organizacja wcale się jednak nie odżegnała od wpisu: "Drodzy lewacy, których wyjątkową frekwencję pod tym postem obserwujemy. Nie wstydzimy się żadnego cytatu z Pisma Świętego. Poprzedni post informujący o masakrze w Orlando został skasowany zupełnie omyłkowo".

"Nie wrzucaliśmy go ponownie, ponieważ kol. Robert Winnicki zamieścił krótki i dosadny komentarz opisujący tę sprawę, który postanowiliśmy udostępnić. Zrzut z ekranu z poprzednim postem śmiało posyłajcie w obieg internetu. Bynajmniej się go nie wstydzimy" - napisała Młodzież.

Co twierdzi Winnicki? Jego zdaniem tragedia to dowód na to, że "lewica zbiera żniwo polityki imigracyjnej i multi-kulti".

Pierwotny post nie umknął uwadze Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "Nasz Ośrodek zawiadamia prokuraturę o popełnieniu przestępstwa polegającego na publicznym pochwalaniu czynu przestępczego" - napisali na swoim Facebooku.

Dowiedz się więcej:

Co się stało w nocnym klubie w Orlando?

W ataku na gejowski klub w Orlando zginęło 50 osób; 53 są ranne. To najbardziej krwawa strzelanina w historii USA. Sprawcą jest pochodzący z Afganistanu 29-letni Omar Mateen. Napastnik, po tym jak wziął zakładników, został zastrzelony przez policjantów. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty - możliwe, że Mateen miał powiązania z Państwem Islamskim. IS przyznało się do zamachu. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Kto strzelał w klubie dla gejów w Orlando?

Mateen to obywatel amerykański pochodzenia afgańskiego. Mężczyzna urodził się w 1986 roku, mieszkał na Florydzie, w oddalonym o ok. 200 km od Orlando Port Saint Lucie. Nie był dotychczas notowany. CZYTAJ WIĘCEJ>>>