Trwa spotkanie z ekspertami UNESCO ws. Puszczy. Wtem... leśnik inicjuje modlitwę [WIDEO]

Na spotkaniu w sprawie puszczy duszpasterz leśników odmówił modlitwę i pobłogosławił przedstawicieli UNESCO. Zobacz, jak zareagowali.

Grupa przedstawicieli UNESCO jest w Polsce od soboty. Mają oni zbadać decyzję ws. zwiększenia limitu wycinki w Puszczy Białowieskiej. Od jutra zaczną wizyt w terenie, a dziś brali udział w spotkaniu z leśnikami, przedstawicielami ministerstwa oraz ekologami.

Po ogłoszeniu przerwy duszpasterz leśników Tomasz Duszkiewicz zaprosił obecnych na sali do "10-15 sekundowej modlitwy". Gdy ktoś z sali zapytał, czy "mogą być też buddyści", Duszkiewicz odparł, że "zaprasza osoby wszystkich wyznań". 

- Chcemy teraz w intencji naszych gości, wszystkich tutaj obecnych zanieść wspólną modlitwę do naszego Boga - powiedział Duszkiewicz, poprowadził "Ojcze nasz" i pobłogosławił ekspertów UNESCO. Ci pochylili głowy i wysłuchali modlitwy. 

"Ktoś popełnił błąd, że Puszcza została objęta dziedzictwem UNESCO"

Z informacji zamieszczonej na stronie MŚ wynika, że eksperci Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) przyjechali na zaproszenie polskich władz. IUCN to organizacja, która dostarcza UNESCO informacje o obiektach dziedzictwa światowego. 

Resort dodał, że do udziału w spotkaniu z ekspertami zaproszono organizacje pozarządowe, które informowały UNESCO o zatwierdzeniu aneksu dla Nadleśnictwa Białowieża.

Ministerstwo zdementowało też doniesienia medialne, jakoby minister środowiska miał wnioskować o wykreślenie Puszczy z listy obiektów dziedzictwa przyrodniczego. 

Niedawno minister środowiska Jan Szyszko przekonywał, że błędem było wpisanie w 2014 r. całej puszczy na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co spowodowało ograniczenia w prowadzeniu gospodarki leśnej na tym terenie.

- Ktoś popełnił błąd, albo celowo to zrobił, że zaczął się starać, aby Puszcza Białowieska została objęta dziedzictwem przyrodniczym UNESCO - mówił minister.

Dlaczego należy chronić Puszczę Białowieską? Przede wszystkim dla tych zwierząt [ZOBACZ ZDJĘCIA]>>>

Puszcza białowieskaPuszcza białowieska ADAM WAJRAK / Agencja Wyborcza.pl