Miał pomóc ratować kobietę, ukradł telefon. Policja szuka tego chłopaka w szarej bluzie [WIDEO]

1. Pan Patryk ratował koleżankę, która straciła przytomność2. Mężczyzna, który miał wezwać pogotowie, uciekł z jego telefonem3. Policja szuka złodzieja i publikuje nagranie z monitoringu

Do zdarzenia doszło na jednym z poznańskich przystanków tramwajowych. Dziewczyna straciła przytomność i zaczęła krztusić się własnym językiem; wtedy na pomoc ruszył pan Patryk, który udrożnił jej drogi oddechowe.

Gdy na miejscu zebrała się grupka gapiów, chłopak poprosił przypadkową osobę, by zadzwoniła z jego telefonu na pogotowie. - Ten mężczyzna pomógł, jednak podał dane innej osoby, po czym oddalił się z moim telefonem - mówił TVN24 Patryk.

Policja szuka złodziejaPolicja szuka złodzieja Fot. wielkopolska.policja.gov.pl

 

Teraz złodzieja szukają poznańscy policjanci. Funkcjonariusze informują, że znają już dane personalne i adres mężczyzny, ale nie przebywa on w swoim miejscu zamieszkania. Odzyskali również telefon, który trafił do właściciela - komórka trafiła do jednego z lombardów. Policjanci opublikowali nagranie z monitoringu. Jak informuje poznańska "Gazeta Wyborcza", poszukiwany jest chłopak, który na nagraniu rozmawia przez telefon.

Czytaj więcej na Poznan.wyborcza.pl >>>