Springer wytyka PO tragiczny błąd, który wykorzysta PiS. "Byliście idiotami, mieliście to w d***e"

Premier Beata Szydło przedstawiła założenia programu tanich mieszkań Mieszkanie Plus. Pomysł rządu skomentował Filip Springer, autor książki o problemach mieszkaniowych Polaków.

„Słucham konferencji o programie Mieszkanie Plus. (...) Rozwiązania, które są w tym programie były do wzięcia 5 i 10 lat temu. Ale byliście IDIOTAMI, STRASZNYMI, STRASZNYMI IDIOTAMI bo uznaliście, że Polacy sami sobie z tematem mieszkania poradzą” – napisał na Facebooku Filip Springer, autor książki „13 pięter”.

Program Mieszkanie Plus ma pomóc tym, których nie stać na własne „M”. Mieszkania mogliby wynajmować po cenach korzystniejszych od rynkowych - 20 zł/m2. Koszty budowy miałoby wziąć na siebie państwo. A osoby regularnie płacące czynsz po około 20-30 latach nabywali prawo własności mieszkania.

„No i teraz PiS ogłasza program, który nie jest żadnym odkryciem Ameryki, tu nie wymyślono koła. To jest coś, co było do wzięcia i zrobienia. I jak im to wyjdzie, to będą im tak słupki leciały do góry, że jak zechcą, to Trybunał Konstytucyjny wyślą w kontenerze na Kamczatkę. A opiniami Komisji Europejskiej będą się podcierać” – komentuje Springer.

Więcej o: